Програма 25 месеци гаранција
Програма 25 месеци гаранција
Програма за безбедност
Програма за безбедност
Програма за сигурни седишта
Програма за сигурни седишта
 • 4.980 ден.

Kinderkraft седиште CONCEPT 9-36 kg

Седиште за деца со тежина од 9-36 kg.

 • На залиха

Fotelik samochodowy Kinderkraft Concept 9-36

6 ПОЛОЖБИ НА ПРИЛАГОДУВАЊЕ

Наслонот за глава може да се прилагоди по висина со помош на една рака. Прилагодување е во зависност од потребите и возраста на детето. Големиот опсег (65-77cm) ќе обзебеди сигурно и безбедно патување за вашето дете долги години!!

Fotelik samochodowy Kinderkraft Concept 9-36

СИГУРНОСЕН ПОЈАС ВО 5 ТОЧКИ

CONCEPT е опремен со внатрешен сигурносен појас во 5 точки на врзување кој обезбедува сигурност и безбедност за младиот патник. Висината на појасите може да се прилагоди во зависност од возраста на детето.

Fotelik samochodowy Kinderkraft Concept 9-36

УПАТСТВО ЗА ПОЈАСИТЕ

Благодарение на упатството кое прикажува правилна позиција на појасите можете лесно да го сместите детето и да не се грижете за неговата сигурност.

Fotelik samochodowy Kinderkraft Concept 9-36

2 ДОДАТНИ ПОДЛОГИ

CONCEPT е опремен со 2 меки подлоги кои може да се извадат со што се овозможува прилагодување на седиштето според потребите и возраста на детето.

Fotelik samochodowy Kinderkraft Concept 9-36

СИСТЕМ ПРОТИВ ЛИЗГАЊЕ

Сигурносните појаси се обложени со слој кој штити од лизгање со што се гарантира исправна позиција на детето за време на возењето.

Fotelik samochodowy Kinderkraft Concept 9-36

ЕРГОНОМСКИ ДРЖАЧИ ЗА РАЦЕ

Меките и удобни држачи за раце ќе обезбедат удобност за време на патувањето и истовремено ќе го олеснат правилното поставување на појасот за монтирање.

Fotelik samochodowy Kinderkraft Concept 9-36

МЕКА ОБЛОГА НА КОНСТРУКЦИЈАТА

Широкото седиште обезбедува удобност и за време на долги патувања.

Fotelik samochodowy Kinderkraft Concept 9-36

ОПЦИЈА ЗА ВАДЕЊЕ НА НАВЛАКАТА

Навлаката е изработена од мек материјал кој брзо се суши. Може да се извади за перење.

Спецификација – декларација

 • Брeнд: Kinderkraft
 • Модел: Concept
 • Тежинска група: ECE: I/ II/ III – 9-36 kg
 • Сертификати: Испитувања на удар во склад со TASS INTERNATION AL, ECE R44 04, безбедносен сертификат INTERTEK
 • Материјали: пластика PP, полиестер
 • Димензии: ширина: 46 cm висина: 62 cm длабочина: 71-83 cm
 • Систем за монтирање: Сигурносни појаси
 • Прилагодување: 65-77 cm
 • Тежина на седиштето: 5,5 kg
 • Земја на потекло: Кина

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар