Програма 25 месеци гаранција
Програма 25 месеци гаранција
Програма за безбедност
Програма за безбедност
Програма за сигурни седишта
Програма за сигурни седишта
 • 14.800 ден.

Kinderkraft седиште UNITY ISOFIX 15-36 kg

Сигурносно седиште за деца со тежина од 15 до 36 kg

 • На залиха

UNITY

Авто седиште

УПАТСТВО ЗА ПОЈАСИТЕ

Упатството за сигурносните појаси се наоѓа на самото седиште со што детето ќе биде во правилна позиција при секое возење. Сигурносната брава на горниот дел од седиштето ќе обезбеди прицврстување на појасот.

ЕРГОНОМСКИ ДРЖАЧИ ЗА РАЦЕ

Меките и удобни држачи за раце ќе обезбедат удобност за време на патувањето и истовремено ќе го олеснат правилното поставување на појасот за монтирање.

РАСТЕ ЗЕДНО СО ВАШЕТО ДЕТЕ

Со еден допир можете да ја прилагодите висината на држачот за глава и ширината на делот за седење со што седиштето ќе ,,порасне’’ за 16 cm во висина и 7 cm ширина. Држачот за глава може да се прилагоди во 10 позиции.

ИНДИКАТОР ЗА ПРАВИЛНА ИНСТАЛАЦИЈА

Сигурносното седиште поседува индикатори кој покажуваат дали системот ISOFIX е правилно поставен. Кога инсталацијата е правилна индикаторите стануваат зелени.

ISOFIX ШТИТНИЦИ ЗА СЕДИШТЕТО НА АВТОМОБИЛОТ

ISOFIX штитниците обезбедуваат лесно и сигурно монтирање во автомобилот.

ПРИЛАГОДУВАЊЕ СО ЕДНА РАКА

Наслонот на седиштето се прилагодува во 3 позиции со помош на една рака.

МЕК БЕЗБЕДНОСЕН НАСЛОН

Специјалните материјали за тапацирање на наслонот за глава го прават седиштето меко и удобно и исклучително ефикасно во заштитата на главата и вратот при евентуален удар.

МЕКА И УДОБНА ПОДЛОГА

Седиштето е обложено се мека и флексибилна мемори пења FLEXY FIT која совршено се обликува по телото на детето и обезбедува удобност за време на долги патувања.

БЕЗБЕДНИ МАТЕРИЈАЛИ

Сите материјали кои се користат се тестирани од INTERTEK. Седиштето е безбедно и за најмалите патници.

ОПЦИЈА ЗА ВАДЕЊЕ НА НАВЛАКАТА

Навлаката е изработена од мек материјал кој брзо се суши. Може да се извади за перење.

ДРЖАЧ ЗА ЧАША

Седиштето поседува два додатоци за поставување на чаша лево или десно од бебето.

Спецификација – декларација

 • Брeнд: Kinderkraft
 • Модел: UNITY
 • Материјали: пластика
  Навлака: полиестер 100%
 • Димензии: ширина 44 cm висина: 60 + 17 cm длабочина: 48 cm
 • Систем за монтирање:: Isofix, појаси
 • Тежинска група: ECE II / III 15-36 kg
 • Тежина на седиштето: 6,5 kg
 • Додатна опрема: држач за чаша
 • Земја на потекло: Кина

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар