Програма 25 месеци гаранција
Програма 25 месеци гаранција
Програма за безбедност
Програма за безбедност
Програма за сигурни седишта
Програма за сигурни седишта
 • 4.980 ден.

Kinderkraft баланс велосипед RAPID

Баланс велосипед

 • На залиха

Rapid

Баланс велосипед

ЛЕСЕН ВЕЛОСИПЕД ВО РЕТРО СТИЛ

Баланс велосипедот е најдобар начин за вашето дете да научи да вози велосипед: го развива сетилото за рамнотежа и способност за маневрирање. RAPID привлекува внимание со својот дизајн, пастелни бои и префинети детали. Мала тежина и издржливост во едно!

ЛЕСНА И ИЗДРЖЛИВА КОНСТРУКЦИЈА

Конструкцијата е изработена од легура од магнезиум и е излиена во еден дел со што се добива подобар изглед и долготрајност на производот.

ТРКАЛА НА ВОЗДУШНО ПУМПАЊЕ

12 инчните тркала на воздушно пумпање и заоблени лежишта гарантираат безбедно возење по секаков терен. Дизајнирани се специјално за најмладите корисници.

САМО 3,75 KG

Конструкцијата е толку лесна што детето ќе може самостојно да го носи велосипедот.

ПРИЛАГОДУВАЊЕ НА СЕДИШТЕТО

Удобно ергономско седиште кое расте заедно со вашето дете. Поседува широк опсег на прилагодување по висина: 33-42 cm.

ОГРАНИЧЕН АГОЛ НА СВРТУВАЊЕ

Според безбедносните стандарди, воланот е со ограничен агол на вртење со што детето ќе биде заштитено од паѓање за време на возењето.

ГУМЕНИ РАЧКИ

Благодарени на гумените рачки, рацете на детето нема да се лизгаат за време на возењето. Бојата на гумата имитира кожа и е во склад со седиштето.

РЕТРО ДИЗАЈН

Љубителите на ретро дизајн ќе бидат навистина изненадени. Уникатните детали и бои го прават овој модел единствен. Рачките и седиштето кои се во боја на кожа изгледаат навистина стилски.

ЛЕСНИ, ВИСОКОКВАЛИТЕТНИ МАТЕРИЈАЛИ

Гума

Гумените рачки се удобни и
штитат од лизгање на рацете.

Магнезиум

Исклучително лесната конструкција од магнезиум
го прави велосипедот лесен за возење.

Челик

Челичната предна вилушка е издржлива
и отпорна на оштетување.

Гумени тркала на воздушно пумпање

Издржливите тркала на воздушно пумпање
се отпорни на абење.

СПЕЦИФИКАЦИЈА – ДЕКЛАРАЦИЈА

 • Бренд: Kinderkraft
 • Модел: RAPID
 • Возраст: од 2 години (или од 80 cm) до 35 kg
 • Тежина на производот: 3,75 kg
 • Ширина на кормилото:39 cm
 • Висина:53 cm
 • Ширина:85 cm
 • Висина на седиштето:33-42 cm
 • Minimum frame height:
  17 cm
 • Дијаметар на тркалата:30 cm
 • Максимална тежина на детето:35 kg
 • Стандарди:

  Хемиската и механичка безбедност на производот е сетрифицирана од страна на INTERTEK – овластена лабораторија за испитување.


  Производот е тестиран и одобрен во согласност со Европскиот стандард за безбедност EN 71-1.
 • Вклучено: Ѕвонче
 • Димензии на пакувањето:
  71 x 16,5 x 32 cm
 • Земја на потекло:
  Кина

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Kinderkraft баланс велосипед FLY PLUS

Kinderkraft баланс велосипед FLY PLUS

Баланс велосипед

3.980 ден. без ДДВ: 3.373 ден.

Kinderkraft баланс велосипед GOSWIFT

Kinderkraft баланс велосипед GOSWIFT

Баланс велосипед

5.390 ден. без ДДВ: 4.568 ден.