Програма 25 месеци гаранција
Програма 25 месеци гаранција
Програма за безбедност
Програма за безбедност
Програма за сигурни седишта
Програма за сигурни седишта
  • 3.790 ден.

Kinderkraft баланс велосипед SPACE со додатоци

Баланс велосипед

  • На залиха

SPACE

Баланс велосипед

ЗАБАВА И СИГУРНОСТ

SPACE баланс велосипедот е производ кој помага во развојот на детето и способноста за одржување на рамнотежа. Опремен е со рачна кочница, а држачите за нозе овозможуваат одмор на детето за време на возењето.

РАЧНА КОЧНИЦА

Сигурносната кочница која е поставена на десната страна на кормилото овозможува запирање на велосипедот кога тоа е потребно.

УДОБЕН ДРЖАЧ ЗА НОЗЕТЕ

Држачот за нозе со облога која спречува лизгање ќе овозможи одмор за нозете на детето.

ОГРАНИЧЕН АГОЛ НА СВРТУВАЊЕ

Кормилото е опремено со механизам за заштита од прекумерно свртување со што се спречува паѓање на детето за време на возењето.

ТОРБА НА КОРМИЛОТО

Текстилната торба која е поставена на кормилото е одлично место за чување на сите неопходни предмети.

УДОБНО СЕДИШТЕ

Мекото седиште обезбедува удобност за време на возењето.

ТРКАЛА ОД EVA ПЕНА

Големите тркала изработени од висококвалитетна EVA пена се отпорни на дупчење и абразија.

ГУМЕНИ РАЧКИ

Гумираните рачки спречуваат лизгање на рацете за време на возењето.

ЅВОНЧЕ

Ѕвончето поставено на кормилото овозможува вашето дете да ги предупреди пешаците и другите велосипедисти дека поминува.

ЛЕСЕН И ИЗДРЖЛИВ

Метал

Метална конструкција и кормило

EVA пена

Тркала изработени од EVA пена кои се отпорни на дупчење и абразија

ПЛАСТИКА

Додатни елементи од пластика

СПЕЦИФИКАЦИЈА – ДЕКЛАРАЦИЈА

  • Бренд: Kinderkraft
  • Модел: SPACE
  • Димензии: висина 59 cm, должина 84 cm, ширина 36 cm
  • Тежина на производот: 3.6 kg
  • Стандарди: Производот е тестиран и одобрен во согласност со Европскиот безбедносен стандард EN71-1.
  • Вклучено: ѕвонче, текстилна торба, рачна кочница, држачи за нозете
  • Возраст: за деца со висина од 80 cm до 35 kg
  • Земја на потекло: Кина

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Kinderkraft баланс велосипед GOSWIFT

Kinderkraft баланс велосипед GOSWIFT

Баланс велосипед

5.390 ден. без ДДВ: 4.568 ден.