Програма 25 месеци гаранција
Програма 25 месеци гаранција
Програма за безбедност
Програма за безбедност
Програма за сигурни седишта
Програма за сигурни седишта
 • 11.490 ден.

Kinderkraft трицикл AVEO 4 in 1

Трицикл 2 во 1

 • На залиха

ТРИ ВЕЛОСИПЕДИ ВО ЕДЕН!

Удобен трицикл кој може да се користи на три начина: детето ги држи нозете на држачот кој е поставен на рамот, врти на педалите без да влијае на движењето на трициклот или самостојно вози.

Tricycle KINDERKRAFT AVEO

ЗАБАВНИ ПРОШЕТКИ

Со AVEO прошетките никогаш нема да бидат досадни! Овој мултифункционален трицикл е совршен за секое патување. AVEO може да го контролираат родителите или детето самостојно да го вози. Исто така трициклот е одлична алтернатива за количка.

Tricycle KINDERKRAFT AVEO

РОТАЦИЈА НА СЕДИШЕТО

Седиштето ротира 360 степени со што детето ќе може да седи во двата правци на движење, кога е помало свртено кон вас, а кога е поголемо свртено нанапред.

Tricycle KINDERKRAFT AVEO

РАСТЕ ЗАЕДНО СО ДЕТЕТО

Функциите можат да се прилагодат според возраста и вештините на детето. Малечкото може да вози со помош на родителите или самостојно. Тоа значи дека AVEO ќе ве служи со години.

Tricycle KINDERKRAFT AVEO

РАЗВОЈ НИЗ ИГРА

AVEO го стимулира детето да истражува и ги развива моторичките способности и сетилото за координација. Освен тоа, вашето дете ќе влезе во светот на авантура на безбеден начин – со родителска контрола.

Tricycle KINDERKRAFT AVEO

УДОБНО ПАТУВАЊЕ

Трициклот поседува удобно седиште, обрач обложен со мек материјал кој е пријатен на допир и меки навлаки на сигурносните појаси кои му обезбедуваат удобност на детето за време на долгите прошетки. Позицијата на седиштето може да се прилагоди според висината на детето. Ткаенината може да се извади за перење во машина (на 30 степени).

Tricycle KINDERKRAFT AVEO

СИГУРНОСЕН ПОЈАС ВО 3 ТОЧКИ

Појасот со меки облоги може да се прилагодува во зависност од висината на детето, а кога детето ќе порасне може и целосно да се извади.

Tricycle KINDERKRAFT AVEO

ТРКАЛА ОД EVA ПЕНА СО КОЧНИЦИ

Гумите кои се со зголемена амортизација благодарение на трајната EVA пена обезбедуваат отпорност од дупчење и абразија. Родителите контролираат две независни кочници на задните тркала.

 

Tricycle KINDERKRAFT AVEO

ПРАКТИЧНО СКЛОПУВАЊЕ

AVEO може да се склопи во компактна големина за само неколку секунди. Може да го собере и во автомобил со што патувањата ќе бидат исполнети со авантура и забава.

Tricycle KINDERKRAFT AVEO

СЛОБОДНО ТРКАЛО

Функцијата на слободно тркало овозможува детето слободно да педалира без да влијае на движењето на трициклот.

Tricycle KINDERKRAFT AVEO

ДРЖАЧ ЗА НОЗЕТЕ

Држачот овозможува детето да се одмори доколку е тоа потребно. Исто така, држачот е одличен за мали деца кои сеуште не можат да достигнат до педалата. Кога детето е свртено кон родителот нозете може да ги одмара на корпата која е специјално дизајнирана.

Tricycle KINDERKRAFT AVEO

ПРИЛАГОДУВАЊЕ НА РАЧКАТА

Удобната рачка за туркање може да се прилагоди по висина. Изработена е од материјал кој е пријатен на допир.

Tricycle KINDERKRAFT AVEO

ТЕНДА КОЈА СЕ СКЛОПУВА СО ПРОЗОРЧЕ

Големата тенда обезбедува повеќе нивоа на прилагодување според временските услови и потребите на вашето дете. Ефикасно штити од сонце и ветар. Прозорчето на тендата ви овозможува во секој момент да го набљудувате детето.

Tricycle KINDERKRAFT AVEO

ЗАШТИТЕН ОБРАЧ

Заштитниот обрач обезбедува дополнителна сигурност, додека практичната функција за отворање го олеснува сместувањето и вадењето на детето. Кога детето ќе порасне обрачот може да се извади.

Tricycle KINDERKRAFT AVEO

ПРАКТИЧНИ ДОДАТОЦИ

Практичните додатоци ќе го направат возењето удобно. Во комплетот се вклучени држач за чаша, торба на рачката, две корпи на предниот и задниот дел и ѕвонче.

Tricycle KINDERKRAFT AVEO

СИГУРНОСТ

AVEO е тестиран и одобрен во согласност со Европскиот стандард за физичка и хемиска безбедност. Изработен е од материјали кои не содржат хемикалии што е потврдено во познатата лабараторија INTERTEK.

 

AVEO

Трицикл

ИЗДРЖЛИВ И ПРИЈАТЕН НА ДОПИР

Полиестер

Издржлив, пријатен на допир и лесен за чистење

KINDERKRAFT AVEO

Челик

Цврста челична конструкција

KINDERKRAFT AVEO

EVA пена

Гумите се изработени од висококвалитетна EVA пена и се отпорни на дупчење и абење

KINDERKRAFT AVEO

СПЕФИКАЦИЈА – ДЕКЛАРАЦИЈА

 • Бренд: Kinderkraft
 • Модел: AVEO
 • Димензии: 112 x 49,5 x 108 cm
 • Висина на рачката: 93-108 cm (три нивоа)
 • Дијаметар на тркалата: предно тркало - 26 cm, задни тркала - 21 cm
 • Волан: ширина 39 cm, висина 57 cm
 • Растојание од седиштето до педалите: 36-38 cm
 • Висина на држачот за нозе: 20 cm
 • Димензии на наслонот: висина 50 cm, ширина 31 cm
 • Димензии во склопена варијанта: должина 72 cm, ширина 49,5 cm
 • Земја на потекло: Кина

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар