Програма 25 месеци гаранција
Програма 25 месеци гаранција
Програма за безбедност
Програма за безбедност
Програма за сигурни седишта
Програма за сигурни седишта
 • 8.980 ден.

Kinderkraft High хранилка 2 во 1 FINI

Столче за хранење

 • На залиха

Модерно и практично столче за хранење

Столче кое расте со вашето дете. Лесно може да се претвори во столче за поголемо дете. Изработено од висококвалитетни материјали. Сигурно и удобно.

Kinderkraft FINI

Капак (послужавник) кој се прилагодува

Послужавникот кој се прилагодува во 3 точки го олеснува ставањето на детето во столчето. Горниот дел од послужавникот се вади и може да се мие.

Kinderkraft FINI

Удобна подлога за нозе

Практична подлога за нозе која може да се отстрани и гарантира удобност.

Kinderkraft FINI

Сигурносен појас со 5 точки на врзување

Сигурносниот појас со 5 точки го штити детето.

Kinderkraft FINI

Лесно чистење

Облогата на седиштето е направена од вештачка кожа која лесно се пере. Едноставно, избришете ја со влажна крпа.

Kinderkraft FINI

Стабилна структура

Дрвените ногарки со нелизгачки врвови гарантираат стабилност и сигурност.

Kinderkraft FINI

Лесно ракување

Оваа компактна хранилка може лесно да се помести со рачката која се наоѓа на наслонот.

Квалитетни материјали

Пластика и челик

Пластика за минимална тежина, а челик за стабилност на конструкцијата

Kinderkraft FINI

Вештачка кожа

Облога која се пере и е мека на допир

Kinderkraft FINI

Буково дрво

Ногарки од буково дрво – модерни и безвременски

Kinderkraft FINI

Спецификација – декларација

 • Бренд: Kinderkraft
 • Модел: Fini
 • Возрасна група: За деца од 6 месеци до 5 години
 • Димензии и тежина на пакувањето: 53 x 39 x 34 cm / 5,9 kg
 • Димензии:: 58 x 65 x 97 cm
 • Висина на наслонот: 38 cm
 • Растојание помеѓу ногарките: 64 x 58 cm
 • Ширина на седиштето: 22 x 28 cm
 • Димензии на лежиштето: 19 x 36 cm
 • Тежина: 5,1 kg
 • Земја на потекло: Кина

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар