Програма 25 месеци гаранција
Програма 25 месеци гаранција
Програма за безбедност
Програма за безбедност
Програма за сигурни седишта
Програма за сигурни седишта
 • 5.980 ден.

Kinderkraft хранилка SIENNA

2 во 1 столче за хранење

 • На залиха

СТОЛЧЕ КОЕ РАСТЕ ЗАЕДНО СО ВАШЕТО ДЕТЕ

SIENNA е столче за хранење кое долго ќе остане во вашиот дом. Кога детето ќе стане самостојно, хранилката лесно се претвора во столче за поголемо дете. Лесно се одржува чисто.

Kinderkraft SIENNA

2 во 1 – столче за големи и мали деца

Столчето за хранење SIENNA може да го користат деца на возраст од 6-36 месеци (до 15 kg). Кога вашето дете ќе стане самостојно, лесно може хранилката да ја претворите во столче за цртање или игра (24-36 месеци, најмногу до 20 kg).

Kinderkraft SIENNA

Капак (послужавник) кој се вади
 

Во текот на оброкот на вашето дете, храната може да падне наоколу. Капакот кој се вади ви овозможува брзо чистење на сите остатоци од храна после јадењето.

Kinderkraft SIENNA

Удобно и широко седиште

Удобното и широко седиште лесно се брише, содржи навлака која се вади и обезбедува удобност и за малите и за големите деца. Дури и дете од четири години лесно може да седи во ова столче.

Kinderkraft SIENNA

Појас со 5 точки на врзување
 

Кога бебето седи самостојно, за неговата сигурност се грижат каишите кои се удобни и лесно се прилагодуваат.

Kinderkraft SIENNA

Заштита на ногарките од лизгање

Столчето за хранење SIENNA можете да го поставите на каква било површина, вклучително и на кујнски плочки. Нелизгачките ногарки даваат сигурност дека хранилката нема да се лизне и да го оштети подот.

Kinderkraft SIENNA

Цврста и издржлива конструкција

Ногарките на столчето се изработени од трајно буково дрво, а седиштето е изработено од квалитетна цврста и нетоксична пластика.

Kinderkraft SIENNA

Лесно одржување

Кога храната ќе падне на седиштето, доволно е столчето да се избрише со влажна крпа.

Kinderkraft SIENNA

Рачка за носење

Кога детето ќе го заврши својот оброк или игра, столчето лесно можете да го ставите на страна, а носењето е олеснето од соодветната рачка за носење која се наоѓа на задниот дел од седиштето.

ЦВРСТИ МАТЕРИЈАЛИ КОИ ЛЕСНО СЕ ЧИСТАТ

PP пластика

Висококвалитетна пластика со зголемена отпорност од гребење

Kinderkraft SIENNA

PU

Зголемена отпорност од абразија

Kinderkraft SIENNA

БУКОВО ДРВО

Издржливост и елеганција

Kinderkraft SIENNA

Спецификација – декларација

 • Бренд: Kinderkraft
 • Модел: Sienna
 • Возрасна група: За деца од 6 месеци до 5 години
 • Димензии и тежина на пакувањето: 53 x 39 x 34 cm / 5,9 kg
 • Димензии:: 58 x 65 x 97 cm
 • Висина на наслонот: 38 cm
 • Растојание помеѓу ногарките: 64 x 58 cm
 • Ширина на седиштето: 22 x 28 cm
 • Димензии на лежиштето: 19 x 36 cm
 • Тежина:  5,1 kg
 • Земја на потекло:   Кина

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар