Програма 25 месеци гаранција
Програма 25 месеци гаранција
Програма за безбедност
Програма за безбедност
Програма за сигурни седишта
Програма за сигурни седишта
  • 6.980 ден.

Kinderkraft столче за хранење 2 во 1 ENOCK

Безвременско, мултифункционално високо столче

  • На залиха

Високо столче и пониско столче за постари деца во еден производ

ENOCK е цврсто, мултифункционално високо столче кое се користи за деца од 6 месеци до 10 години. Одговара на сите стандардни типови на кујни и трпезариски маси, а опцијата за прилагодување на седиштето и отстранување на послужавникот ви овозможува лесно да го транформирате во столче за постаро дете.

Kinderkraft Enock

Прилагодливо седиште

ENOCK може да се прилагодува согласно возраста и висината на детето. Ова столче одговара и за постаро дете до 35 kg.

Kinderkraft Enock

Сигурносен појас

Сигурносниот појас во 3 точки е лесно прилагодлив за малите деца. Должината на појасот лесно може да ја прилагодите спрема висината на детето.

Kinderkraft Enock

Широко седиште и обликуван наслон

Широкото и длабоко седиште заедно со специјално обликуваниот наслон даваат гаранција дека седењето на детето ќе биде удобно без оглед на положбата во која е поставено столчето.

Kinderkraft Enock

Капак (послужавник) кој се вади

Послужавникот лесно можете да го извадите и да го исчистите. Единствено што ви е потребно е површината да ја избришете со влажна крпа, а потоа да ја исушите.

Kinderkraft Enock

Прилагодлив држач за нозе

Хранилката за мали деца има три нивоа на држачот за нозе. Во ENOCK верзијата за постари деца, држачот за нозе може да се прилагоди во 4 положби или целосно да се отстрани.

Kinderkraft Enock

Лесно и практично

Повеќенаменското столче за хранење ENOCK тежи само 6 kg. Можете лесно да го преместите од кујната во дневната соба, трпезаријата или на терасата. Прекрасно ќе изгледа во каков било ентериер.

Kinderkraft Enock

Меко перниче

Мекото перниче кое е прикажано на сликата не е вклучено во производот.

Krzesełko do karmienia ENOCK Kinderkraft

Издржливо и елегантно

Буково дрво

Цврсто и многу издржливо

Kinderkraft ENOCK

Kinderkraft ENOCK Метал

Kinderkraft ENOCK

Спецификација – декларација

  • Бренд: Kinderkraft
  • Модел: Enock
  • Хранилка: За деца од околу 6 месеци до 36 месеци (до 15 kg)
  • Ниско столче: од 36 месеци до 10 години (до 35 kg)
  • Димензии: 79.5 x 49.5 x 49 cm
  • Земја на потекло: Кина

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар