Програма 25 месеци гаранција
Програма 25 месеци гаранција
Програма за безбедност
Програма за безбедност
Програма за сигурни седишта
Програма за сигурни седишта
 • 9.000 ден.
 • 7.980 ден.

Kinderkraft столче за хранење 2 во 1 TIXI

2 во 1 столче за хранење

 • На залиха

Погодно и функционално

TIXI е солче за хранење кое расте заедно со вашето дете и со текот на времето се трансформира во столче и за поголемо дете. Седиштето има водоотпорна навлака која се отстранува и може да се пере, а на големиот послужавник има доволно место за сите реквизити за хранење.

Двоен капак
(послужавник)

Двојниот послужавник е доволно широк и лесен за чистење, а на него има посебен простор за шишенце или чаша.

Навлака
која се вади

Поставата е направена од водоотпорен материјал кој го олеснува секојдневното чистење. Лесно се вади и може да се пере.

Прилагодување на оддалеченоста на капакот

Прилагодувањето на послужавникот во три чекори овозможува да се обезбеди точното растојание на кое треба да биде детето согласно неговата возраст и висина.

Сигурносен
појас

Го штити вашето дете и го одржува во стабилна позиција. Посебните меки влошки спречуваат абразија.

Широка
подлога за нозе

Широката подлога за нозе им овозможува на помалите деца стабилност на нивните стапала додека седат.

Заштита
од лизгање

Посебната препрека (брава) која се наоѓа помеѓу нозете на вашето дете, го штити од лизгање од столчето.

TIXI

столче за хранење

Комфор и истрајност

Подлога од водоотпорен материјал/ водоотпорен полиестер

Водоотпорна облога која се пере

PP пластика

Помага при чистењето на столчето

Буково дрво

Дрвени ногарки за трајност и стабилност

Спецификација – декларација

 • Бренд: Kinderkraft
 • Модел: TIXI

 • Возрасна група:
  од 6 месеци
  до 5 години
 • Диманзии на послужавникот: 55 x 30 cm
 • Димензии на седиштето (со облога):
  24 x 24 cm
 • Растојание помеѓу предните ногарки: 54 cm
 • Растојание помеѓу задните ногарки: 68 cm
 • Висина: 96 cm
 • Растојание помеѓу предните и задните ногарки:
  62 cm
 • Тежина:  5,7 kg
 • Стандарди: EN 14988
 • Земја на потекло: Кина

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар