Програма 25 месеци гаранција
Програма 25 месеци гаранција
Програма за безбедност
Програма за безбедност
Програма за сигурни седишта
Програма за сигурни седишта
  • 5.390 ден.

Kinderkraft баланс велосипед GOSWIFT

Баланс велосипед

  • На залиха

Дали ви е важно вашето дете да го сака спортот уште од мали нозе?
Дајте му GOSWIFT - велосипед без педала во спортски стил кој овозможува возбудлива
забава и влијае на развојот на моториката на децата, што е одлична подготовка за возење
на вистински велосипед.
Велосипедот за рамнотежа Kinderkraft GOSWIFT доби престижна награда наречена Оскар за дизајн
- Red Dot Award 2021 година во категоријата детски велосипеди и колички. Оваа награда позитивно го оценува
не само изгледот, туку и неговата намена за потребите на детето и родителите.
Kinderkraft GOSWIFT е исто така добитник на престижната награда Играчка на годината за 2020 година
што е знак на квалитет и им помага на родителите да изберат паметни и безбедни играчки,
кои го поттикнуваат развојот на нивните деца.
Ова е ултра лесен велосипед без педали со рамка од легура на магнезиум.
Со сигурна конструкција, модерен дизајн, издржливи тркала на надувување во спортски стил
и можноста за прилагодување на висината на седиштето на вашето дете ќе му се допадне овој велосипед за рамнотежа.
Велосипедот GOSWIFT комбинира одлична забава и развој на отворено на
моторните способности на детето. Ќе биде одлично во сите услови. Сакате да шетате со детето во
шумата? Или можеби користите рамна, асфалтирана патека? GOSWIFT е совршен за секаква
површина!
Kinderkfraft GOSWIFT има ограничена ротација на воланот и затоа го минимизира ризикот од
губење на рамнотежа при вртење. Велосипедот е внимателно обработен - нема остри елементи. Бидејќи е со
ниска градба, дури и тригодишно дете може да се чувствува безбедно додека го користи својот прв
велосипед. На најмалите ќе им се допадне и поради прекрасниот изглед, меко и удобно
седиште и гумени рачки на воланот кои овозможуваат цврсто држење. GOSWIFT
баланс велосипедот ќе стане омилен придружник и во авантурите на вашиот мал истражувач
заедно ќе можете да се подготвите за возење вистински велосипед!

Придобивки

Безбедност:
● Цврстите тркала, спортските лежишта обезбедуваат удобно возење и издржливост.
l Ограничената ротација на воланот спречува прекумерно вртење на воланот
додека учат да возат. Ризикот од губење рамнотежа при вртење е минимизиран.
● Заоблените рабови и внимателното ракување со целиот велосипед спречуваат повреди. На GOSWIFT
нема испакнати елементи.
● Конструкција без педали со ниска рамка дозволува лесно
качување и симнување од велосипедот и го минимизира ризикот од паѓање.
● Рачките се покриени со материјал што не се лизга и цврсто се прицврстува за рацете.

Удобност:
● Спортските лежишта ABEC-7 во тркалата обезбедуваат уште поголема удобност при возењето на
различен терен. Благодарение на тркалата на надувување, најмалите ќе можат да го возат
GOSWIFT на секоја патека како на вистински, професионален велосипед!
● Со рамка од легура на магнезиум, велосипедот е многу издржлив и лесен (4 кг). Благодарение на
лесна рамка, можете да го носите GOSWIFT во ваши раце додека вашето дете трча низ игралиштето.
● Благодарение на легурата на магнезиум, велосипедот е многу лесен: специфичната тежина на легурата на
магнезиум е 1/3 помалку од алуминиумот и 3/4 помалку од челикот! Рамката совршено
го неутрализира тресењето и вибрациите и може 100% да се рециклира и повторно да се користи.
Исто така, магнезиумот од кој е направена рамката е издржлив, во голема мера отпорен
на оштетување и корозија. Вашето дете ќе го користи велосипедот со години.
● GOSWIFT има меко, удобно седиште покриено со еко-кожа. Дури и агресивно
возење нема да му предизвика непријатност на малиот велосипедист.
● Велосипедот е лесен за носење поради неговата тежина. Можете да го однесете на патување до
парк или шума.

Функционалност:
● Големите гумени тркала што се надувуваат се совршени кога се возите на различни
површини. Kinderkraft push bike GOSWIFT е одличен и на поплочен и на
нерамен терен.
● Благодарение на седиштето кое може да се прилагоди во висина, можете лесно да го
прилагодете на висината на детето додека расте. GOSWIFT може да се користи неколку
години и го подготвува детето да вози вистински велосипед.
● Гласното ѕвонче ќе му се допадне на секој мал велосипедист.
● Лесна инсталација: доволно е да ги прицврстите тркалата и да го монтирате воланот (за
 монтирање на воланот не се потребни алатки, затегнете ги завртките и готово!)

Производство

Материјали:

● Рамка: магнезиум (легура на магнезиум)
● Тркала: надувување, гума
● Рачки на воланот: TPR
● Седиште: еко кожа

Димензии:

● Должина: 86 см
● Должина на рамката: 58,5 cm
● Висина: 55 см
● Ширина: 33 см
● Висина на воланот од земја: 54,5 cm
● Висина на седиштето од земја: 33 cm
● Опсег на прилагодување на висината на седиштата: 34 - 42 cm
● Од земја до седиште: 34.5

Тежина на баланс велосипедот: 3,8 кг
За деца: од 3 до 6 години
Димензии и тежина на кутијата: 62,5 x 17,5 x 32,5 cm / 4,9 kg

СПЕЦИФИКАЦИЈА

Категорија: Баланс велосипед
Марка: Киндеркрафт
Возраст: 36м +
Пол: унисекс
Земја на потекло: Кина

​начин на монтирање:


ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Kinderkraft баланс велосипед RAPID

Kinderkraft баланс велосипед RAPID

Баланс велосипед

4.980 ден. без ДДВ: 4.220 ден.

Kinderkraft баланс велосипед SPACE со додатоци

Kinderkraft баланс велосипед SPACE со додатоци

Баланс велосипед

3.790 ден. без ДДВ: 3.212 ден.

Kinderkraft баланс велосипед 2WAY NEXT

Kinderkraft баланс велосипед 2WAY NEXT

Баланс велосипед

2.980 ден. без ДДВ: 2.525 ден.

Kinderkraft баланс велосипед FLY PLUS

Kinderkraft баланс велосипед FLY PLUS

Баланс велосипед

3.980 ден. без ДДВ: 3.373 ден.