Програма 25 месеци гаранција
Програма 25 месеци гаранција
Програма за безбедност
Програма за безбедност
Програма за сигурни седишта
Програма за сигурни седишта
  • 3.490 ден.

Kinderkraft баланс велосипед RUNNER Vintage со додатоци

Баланс велосипед

  • На залиха

БАЛАНС ВЕЛОСИПЕД ЗА ДОЛГА УПОТРЕБА НАМЕНЕТ ЗА ДЕЦА СО ВОЗРАСТ ОД 3+ ГОДИНИ

RUNNER баланс велосипедот е дизајниран за активни и млади велосипедисти. Неговиот дизајн ги исполнува најновите сигурносни стандарди и истовремено обезбедува забава и активност за детето.

СИГУРНО СВРТУВАЊЕ

Аголот на свртување е ограничен со што се спречува несакано паѓање на детето за време на возењето.

EVA ТРКАЛА СО ИНТЕРЕСНИ ФОРМИ

Издржливите тркала со заоблена форма се изработени од висококвалитетна EVA пена која е отпорна на дупчење и абење. На нив се гравирани интересни форми кои оставаат трага за време на возењето.

ECO-FRIENDLY

Дрвото од бреза кое се користи за изработка на овој производ доаѓа од одржливи извори.

УДОБНА РАЧКА

RUNNER е опремен со удобна рачка за носење која го олеснува транспортот.

ПРИЛАГОДУВАЊЕ НА ВИСИНАТА НА СЕДИШТЕТО

Удобно и меко, седиштето може да се прилагоди во висина со опсег од 37-44 cm.

ПРАКТИЧНИ ДОДАТОЦИ

Со баланс велосипедот добивате торба за додатоци и ѕвонче.

RUNNER

Баланс велосипед

ТРАЈНИ И СИГУРНИ МАТЕРИЈАЛИ

Брезово дрво

Конструкција од брезово дрво

EVA пена

Тркалата од EVA пена се отпорни на абење

ГУМА

Рачките се обложени со слој од гума кој спречува лизгање.

СПЕЦИФИКАЦИЈА – ДЕКЛАРАЦИЈА

  • Бренд: Kinderkraft
  • Модел: Runner
  • Димензии: ширина: 40, висина 52, должина: 80 cm.
  • Тежина на производот: 3.4 kg
  • Стандарди: Произведено во согласност со Европскиот стандард за безбедност EN71-1.
  • Вклучено: торба, ѕвонче
  • Земја на потекло: Кина

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар