Програма 25 месеци гаранција
Програма 25 месеци гаранција
Програма за безбедност
Програма за безбедност
Програма за сигурни седишта
Програма за сигурни седишта
  • 8.980 ден.
  • 8.360 ден.

Kinderkraft трицикл JAZZ

Трицикл 4 во 1

  • На залиха

KINDERKRAFT JAZZ

Функционален трицикл 4 во 1

JAZZ расте заедно со вашето дете. Благодарение на иновативните решенија направена е комбинација од 4 производи. На овој начин лесно ќе можете да го прилагодите трициклот според возраста и моторичките способности на вашето дете.

Rowerek trójkołowy KINDERKRAFT JAZZ

СИГУРНОСЕН ПОЈАС
 

Сигурносниот појас со 3 точки на врзување може да се прилагоди по висина. Појасот лесно може да се демонтира кога дете ќе порасне.

Rowerek trójkołowy KINDERKRAFT JAZZ

ПРИЛАГОДУВАЊЕ НА ДРЖАЧОТ ЗА НОЗЕ
 

Доколку детето сеуште не може да ги достигне педалата или ако се умори, тука е држачот за нозе кој дава поголема удобност или моменти за одмор при возењето. Истовремено, можете да ги заклучите педалите со што се зголемува безбедноста.

Rowerek trójkołowy KINDERKRAFT JAZZ

ЗАШТИТЕН ОБРАЧ ОД КВАЛИТЕТНА ПЛАСТИКА

Заштитниот обрач го штити детето за време на возењето, а може и лесно да се отвори со што полесно ќе го ставате и вадете детето од трициклот. Кога детето ќе порасне обрачот може целосно да се извади.

Rowerek trójkołowy KINDERKRAFT JAZZ

ЗАДНИ КОЧНИЦИ
 

Задните кочници ја зголемуваат безбедноста и ќе ви бидат на дофат секогаш кога тоа е потребно.

Rowerek trójkołowy KINDERKRAFT JAZZ

ТРАКАЛА ОД EVA ПЕНА КОИ ГИ АПСОРБИРААТ УДАРИТЕ

Тркалата кои се изработени од висококвалитетна EVA пена се отпорни на дупчење и абење и се идеални за возење дури и по нерамен терен.

Rowerek trójkołowy KINDERKRAFT JAZZ

ПРАКТИЧНА ТОРБА
 

Пространата торба на врзување може лесно да се прицврсти на трициклот или да се носи на грб. На овој начин ќе можете да ги понесете со вас сите неопходни предмети.

Rowerek trójkołowy KINDERKRAFT JAZZ

ТЕНДА НА СКЛОПУВАЊЕ

Тендата која се склопува ќе обезбеди заштита од сонце за вашето дете со што возењето ќе му биде уште попријатно.

Rowerek trójkołowy KINDERKRAFT JAZZ

ПРИЛАГОДУВАЊЕ НА РАЧКАТА ЗА ТУРКАЊЕ

Рачката за туркање лесно можете да ја прилагодите според вашата висина. Понатаму, кога детето ќе може самостојно да вози, рачката можете целосно да ја извадите.

Rowerek trójkołowy KINDERKRAFT JAZZ

ГЛАСНО ЅВОНЧЕ

Во комплетот е вклучено и ѕвонче на кормилото.

Rowerek trójkołowy KINDERKRAFT JAZZ

СЕРТИФИЦИРАНА СИГУРНОСТ

JAZZ ги исполнува Европските сигурносни стандарди. Изработен е од материјали кои не содржат штетни хемикалии. Ова е потврдено и тестирано во овластената лабараторија INTERTEK.

Jazz

Трицикл

ИЗДРЖЛИВИ И МЕКИ МАТЕРИЈАЛИ

Полиестер

Мека ткаенина која лесно се чисти

Челик

Цврста челична конструкција

EVA пена

Тркала од EVA пена кои се отпорни на дупчење и абразија

СПЕЦИФИКАЦИЈА – ДЕКЛАРАЦИЈА

  • Бренд: Kinderkraft
  • Модел: JAZZ
  • Тежина на производот: 7.2 kg
  • Вклучено: Текстилна торба, ѕвонче, тенда на склопување, држачи за нозете, сигурносен обрач, рачка за туркање
  • Возраст: од 9 месеци до 3 години
  • Земја на потекло: Кина

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар