Програма 25 месеци гаранција
Програма 25 месеци гаранција
Програма за безбедност
Програма за безбедност
Програма за сигурни седишта
Програма за сигурни седишта
 • 9.590 ден.

Kinderkraft трицикл SPINSTEP

Трицикл 5 во 1

 • На залиха

 

ПРЕТВОРЕТЕ ЈА ОБИЧНАТА ПРОШЕТКА ВО ВОЗБУДЛИВА АВАНТУРА!

SPINSTEP е трицикл 5 во 1 кој благодарение на модуларната структура лесно може да се прилагоди според висината на детето. Со SPINSTEP секојдневните прошетки ќе прераснат во возбудлива авантура исполнета со емоции и забава. SPINSTEP е одлична алтернатива за количка со што родителите ќе можат да поминуваат активно време на отворено заедно со детето веднаш откако тоа ќе наполни 9 месеци.

Kinderkraft SPINSTEP

5 ВО 1 ТРИЦИКЛ

SPINSTEP поседува модуларна структура. Ова значи дека можете многу лесно да ги раздвоите индивидуалните елементи без користење на алат со што лесно ќе го адаптирате трициклот согласно возраста и вештините на детето. SPINSTER ќе биде верен пријател на вашето дете како на неговиот прв роденден така и за време на неговото прво самостојно возење!

Kinderkraft SPINSTEP

АЛТЕРНАТИВА ЗА КОЛИЧКА

SPINSTEP е одлична алтернатива за количка. Поседува меко седиште кое ротира 360 степени и може да се постави во двата правци на движење.

Kinderkraft SPINSTEP

ВОДООТПОРНА ТЕНДА

SPINSTEP поседува голема водоотпорна тенда која може да се склопи или прилагоди според моменталните потреби и временски услови. Материјалот е со UPF50+ филтер благодарение на кој детето ќе биде заштитено од дожд или силно сонце.

Kinderkraft SPINSTEP

ПРИЛАГОДУВАЊЕ НА РАСТОЈАНИЕТО

SPINSTEP е опремен е со седиште кое се прилагодува што ќе овозможи да биде уште подолго со вашето дете. Доколку детето сеуште не може да ги достигне педалите, приближете го седиштето поблиску до кормилото. Кога детето ќе порасне – само притиснете го копчето за поместување на седиштето наназад.

Kinderkraft SPINSTEP

БЕЗБЕДНО ВОЗЕЊЕ

Мекото седиште е опремено со појаси во 3 точки на врзување и со опција за прилагодување по висина во зависност од возраста на детето. SPINSTEP е опремен со централен обрач кој истовремено го штити детето и служи како потпора за помало дете. Родителите имаат лесен пристап до кочниците кои се сместени на задните тркала.

Kinderkraft SPINSTEP

ФУКНЦИЈА СЛОБОДНО ТРКАЛО

SPINSTEP е дизајниран за забава и сигурност – опремен е со специјална функција на слободно тркало. Тоа значи дека може да се исклучи погонот на предното тркало со што детето ќе може енергично да врти без да влијае на движењето. На овој начин родителите ќе имаат контрола во секој миг од возењето.

Kinderkraft SPINSTEP

ДРЖАЧИ ЗА НОЗЕ
 

Кога вашето дете ќе се измори од вртење на педалата, не морате да го земате во раце – само спуштете ги држачите за нозе со што дете ќе може да се одмара и да ужива во возењетo.

Kinderkraft SPINSTEP

ИЗДРЖЛИВИ ТРКАЛА ЗА КОИ НЕ Е ПОТРЕБНО ОДРЖУВАЊЕ

За тркалата не е потребно пумпање бидејќи се изработени од полиуретан. Големи се и одлично функционираат на шумска патека или во урбана средина.

Kinderkraft SPINSTEP

РАЧКА ЗА УПРАВУВАЊЕ
 

SPINSTEP обезбедува удобност и за родителите бидејќи е опремен со рачка која е обложена со мека пена која е пријатна на допир. Исто така рачката може да се регулира во висина на 3 нивоа.

Kinderkraft SPINSTEP

ЛЕСНО СКЛОПУВАЊЕ

SPINSTER е одличен за прошетки, а кога е време за друг вид на забава може лесно да се склопи, премести или складира поради малата големина кога е склопен. Исто така, поради опцијата за преклопување ќе можете да го понесете и на патувања.

Kinderkraft SPINSTEP

2 ПРАКТИЧНИ КОРПИ

SPINSTEP е опремен со 2 корпи (голема на задниот дел, и мала на предниот дел) во кои ќе можете да ги сместите сите неопходни предмети на детето.

Kinderkraft SPINSTEP

КОРИСНИ ДОДАТОЦИ

За ситниците кои ви се потребни за време на возењето обезбедена е торба на рачката за туркање. Исто така, во комплетот се вклучени ѕвонче и држач за чаша.

 
Rowerek trójkołowy Kinderkraft Spinstep

МАТЕРИЈАЛИ

Водоотпорен полиестер

Тендата е водоотпорна и поседува UPF50+ филтер

Rowerek trójkołowy Kinderkraft Spinstep - łatwy w czyszczeniu poliester

ЧЕЛИК

Цврстата челична конструкција е издржлива и долготрајна

Rowerek trójkołowy Kinderkraft Easytwist - rama ze stopu magnezu

PU тркала

PU тркалата кои се изработени од полиуретан немаат потреба од одржување и добро функционираат на секаков терен

Rowerek trójkołowy Kinderkraft Spinstep - nieprzebijalne koła

СПЕЦИФИКАЦИЈА - ДЕКЛАРАЦИЈА

 • Бренд: Kinderkraft
 • Модел: SPINSTEP
 • Димензии: должина: 106 cm
  висина: 103 cm
  ширина: 50,5 cm
 • Димензии склопен: должина: 71,5 cm
  висина: 56 cm
  ширина: 51 cm
 • Дијаметар на тркалата: предни: 24,5 cm
  задни: 21 cm
 • Димензии на седиштето: ширина: 17,5 cm
  длабочина: 14 cm
 • Димензии на рачката: 3 позиции
  93-108 cm
 • Димензии на наслонот: ширина: 32 cm
  висина: 50 cm
 • Тежина: 10 kg
 • Возрасна група: од 9 месеци до 5 години
 • Земја на потекло: Кина

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар