Програма 25 месеци гаранција
Програма 25 месеци гаранција
Програма за безбедност
Програма за безбедност
Програма за сигурни седишта
Програма за сигурни седишта
  • 7.290 ден.

Kinderkraft столче за лулање 5 во 1 UNIMO 2020

Удобност во 5 варијанти

  • На залиха

Kinderkraft Unimo 2020

5 функции во еден производ!

UNIMO 5 во 1 е мултифункционално решение кое на вашето дете ќе му овозможи сигурност и удобност. Не морате поединечно да купувате колевка, креветче, лулка, релаксатор или клацкалка. Со UNIMO имате сЕ што е потребно за вашето бебе. Играчките во прилог на сетот ќе го стимулираат вашето дете да се игра и развива. Кога ќе се склопи, UNIMO завзема малку место, со што се олеснува транспортот и складирањето.

Bujaczek leżaczek Kinderkraft unimo 2020

Создадена за најмалите

UNIMO може да се комбинира на повеќе начини, поради што ќе го следи вашето дете уште од првите моменти и ќе придонесе за неговата безбедност и правилен развој. Настрешницата која се вовлекува му обезбедува на детето доволна заштита. Таа лесно се употребува и ви овозможува во секое време да го прилагодите производот според потребите на детето.

Bujaczek leżaczek Kinderkraft unimo 2020

Безбедноста на прво место

Сигурноста има клучна важност во текот на играта, поради што UNIMO е опремен со каиши во 3 точки кои содржат мека заштита за препоните, со што дополнително му се обезбедува удобност на детето и безгрижност во откривањето на новите видици.

Bujaczek leżaczek Kinderkraft unimo 2020

Развој уште од првите денови

Детето секојдневно го открива светот околу него. UNIMO содржи обрач со 3 играчки и огледало, со кои ќе се поттикне детето на игра и учење на нови вештини.

Bujaczek leżaczek Kinderkraft unimo 2020

Забава на отворено

Спиење на отворено или време за игра во природа? - Ова не е никаков проблем бидејќи мрежата за комарци е прицврстена на UNIMO, со што на детето му се обезбедува сигурност и удобност дури и надвор од домот.

Bujaczek leżaczek Kinderkraft unimo 2020

Лесно се чисти

UNIMO не само што има уникатен дизајн кој совршено се надополнува на секоја детска соба, туку содржи и прекривка која лесно се вади и се пере во машина за перење алишта.

Bujaczek leżaczek Kinderkraft unimo 2020

Едноставно склопување и складирање

Малата големина на UNIMO во склопена состојба обозможува лесен транспортот кога сакате да ја поведете со вас на продолжен одмор, семеен викенд или на пикник порај езеро. Исто така, во зависност од вашите потреби, производот лесно може да се склопи, расклопи или да се чува дома, без грижа дека зафаќа многу простор.

UNIMO

Преглед

Сигурни материјали

Структура

Лесна, робустна и безбедна; од челик и од пластика

Kinderkraft Unimo 2020

Платно

Отпорно, брзо се суши и лесно се чисти; ирзаботено од 100% полиестер

Kinderkraft Unimo 2020

Челик

Силна и издржлива структура

Kinderkraft Unimo 2020

Спецификација – декларација

  • Бренд: Kinderkraft
  • Модел: UNIMO 5-in-1
  • Возрасна група: 0+ (до 18 kg)
  • Тежина на столчето: 5.75 kg
  • Димензии на пакувањето: 97 x 57 x 13 cm
  • Димензии: должина: 80 cm, ширина: 57 cm, висина: 71cm
  • Произведено согласно: Европските безбедносни стандарди EN 12790 и EN 1130
  • Земја на потекло: Кина

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар