Програма 25 месеци гаранција
Програма 25 месеци гаранција
Програма за безбедност
Програма за безбедност
Програма за сигурни седишта
Програма за сигурни седишта
 • 9.490 ден.

Kinderkraft седиште SAFETY-FIX isofix 9-36 kg

Седиште со isofix механизам за деца со тежина од 9-36 kg

 • На залиха

РАСТЕЗАЕДНО СО ВАШЕТО ДЕТЕ

Седиштето обезбедува удобно и сигурно патување. EU потврда за безбедност ECE R44/04. Погодно за деца од 9-36 kg. Систем за прицврстување ISOFIX + TOP TETHER. Прилагодувањето на наслонот за главата во зависност од возраста на детето обезбедува долго користење на овој производ.

СИГУРНО И СТАБИЛНО

Седиштето е опремено со систем за инсталација ISOFIX и TOP TETHER со што се гарантира стабилна и сигурна позиција на детето за време на патувањето.

УДОБНА СИГУРНОСНА ЗАШТИТА

Внатрешен сигурносен појас во 5 точки на врзување.

УДОБНО ПРИЛАГОДУВАЊЕ

Со прилагодување на држачот за глава во 10 позиции се обезбедува долго користење на овој производ.

БЕЗБЕДНОСТ И ЗАШТИТА

Длабокиот наслон за главата и широките странични штитници гарантираат безбедност и сигурност за младиот патник.

МЕКО И УДОБНО

Наслонот за главата е изработен од мека пења, додека сигурносните појаси од пријатен материјал со што се обезбедува удобност и за осетливите деца.

СЕКОГАШ ЧИСТО

Навлаката може да се извади за перење

SAFETY FIX

Авто седиште

УДОБНОСТ И ИЗДРЖЛИВОСТ

Полиестер

Модерен материјал за подлогата

БАЗА И НАСЛОН – HDPE, наслон за глава – PP

Лесна и издржлива конструкција

Спецификација – декларација

 • Брeнд: Kinderkraft
 • Модел: SAFETY-FIX
 • Материјали: олиестер 300D, полиетлен (HDPE)
 • Систем за монтирање: ISOFIX + TOP TETHER
 • Тежинска група: ECE I / II / III 9-36 kg
 • Тежина на седиштето: 7 kg
 • Димензии: ширина 44 x длабочина 48 x висина 60 (+17) cm
 • Сертификати: Испитувања на удар во склад со TASS INTERNATION AL, ECE R44 04, безбедносен сертификат INTERTEK
 • Земја на потекло: Кина

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар