Програма 25 месеци гаранција
Програма 25 месеци гаранција
Програма за безбедност
Програма за безбедност
Програма за сигурни седишта
Програма за сигурни седишта
  • 7.980 ден.

Kinderkraft столче за хранење YUMMY

Столче за хранење

  • На залиха

Практично иудобно столче

Широкиот опсег на прилагодување им овозможува на децата удобно да го користат ова столче веднаш штом научат да седат. Меката прекривка од вештачка кожа е гаранција за удобност и истата лесно се чисти.

FEEDING CHAIR YUMMY

ВИСИНА КОЈА СЕ ПРИЛАГОДУВА

Со помош на опцијата за прилагодување на висината во 7 чекори, ова столче лесно можете да го прилагодите на масите со различни висини.

FEEDING CHAIR YUMMY

ПРИЛАГОДУВАЊЕ НА НАСЛОНОТ

Прилагодувањето на наслонот во 3 чекори, заедно со лежечката позиција, го прави ова столче погодно и за најмалите деца.

FEEDING CHAIR YUMMY

ПРИЛАГОДУВАЊЕ НА КАПАКОТ (ПОСЛУЖАВНИКОТ)

Прилагодување во 3 точки, со двоен послужавник кој лесно се чисти. Оваа опција овозможува лесно да се стави детето во столчето како и да се прилагоди неговата оддалеченост од чинијата за јадење.

FEEDING CHAIR YUMMY

СИГУРНОСЕН ПОЈАС

Сигурносен појас со 5 точки. Лесно се прицврстува и откопчува. Појасот се вади и може да се пере.

FEEDING CHAIR YUMMY

ПРИЛАГОДЛИВ ДРЖАЧ ЗА НОЗЕ

Прилагодливиот држач за нозе му гарантира удобност на вашето дете во текот на оброкот.

FEEDING CHAIR YUMMY

ЛЕСНО СКЛАДИРАЊЕ

Столчето може да се преклопи во стоечка положба. Послужавникот може вертикално да се прицврсти на задните ногарки од столчето.

YUMMY

столче за хранење

Практични материјали

Алуминиум

Издржлив алуминиумски рам

Вештачка кожа

Навлака од вештачка кожа – мека, издржлива и лесна за чистење

Гума

Гумените тркалца не го оштетуваат подот

Спецификација – декларација

  • Бренд: Kinderkraft
  • Модел: Yummy
  • Материјали: PP пластика, алуминиум Навлака: вештачка кожа
  • Димензии: 84,5 x 55,5 x 105 cm
  • Тежина: 8,4 kg
  • Земја на потекло: Кина

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар