Програма 25 месеци гаранција
Програма 25 месеци гаранција
Програма за безбедност
Програма за безбедност
Програма за сигурни седишта
Програма за сигурни седишта
 • 4.490 ден.

Kinderkraft лулка FELIO 2020

Лулка и клацкалка 3 во 1

 • На залиха

KINDERKRAFT FELIO FELIO

Колевка, клацкалка со функција и на столче

FELIO 3 во 1 е удобна колевка за бебе, која лесно се претвора во столче за лулање, а кога детето малку ќе порасне – може да се користи како столче. Играчките, мелодиите и вибрациите ќе го стимулираат вашето дете да се игра и да се развива. Меката закачалка која е вклучена во сетот ќе овозможи користење на колевката уште од првите денови на животот на детето.

Felio 2020

Со вклучена прекривка за бебе

Не мора да ја купувате посебно, бидејќи е веќе вклучена во сетот! Мека, со атрактивен дизајн и која лесно се вади. Одлично ќе ви послужи уште во првите моменти од животот на вашето бебе.

Felio 2020

Заштита од инсекти

Проѕирната мрежа против комарци која оди во склоп на FELIO, ќе го заштити вашето дете од сите инсекти. А вие ќе бидете сигурни дека вашето дете е безбедно! Исто така, оваа мрежа многу лесно се поставува.

Felio 2020

Повеќе функции во едно

За најмалите деца FELIO ќе биде идеална колевка и клацкалка. Кога вашето дете ќе започне да седи самостојно, таа лесно се претвора во столче кое може да се користи со тежина до 18 kg.

Felio 2020

Играчки за развој на вашето дете

Трите играчки со огледало кои се поставени на траката за играчки му помагаат на детето да ја развие фантазијата и координацијата на своите движења, а истовремено го стимулираат и неговиот осет за допир и слух. Едната од нив шушти, другата чкрипи, а третата служи како глодалка. Можат да се распоредат на секаков начин.

Felio 2020

Смирувачки звукови и вибрации

FELIO на вашето дете ќе му овозможи едно ново искуство! Осумте мелодии ќе му го разубават времето на вашето бебе, а смирувачките вибрации ќе му помогнат да заспие.

Felio 2020

Сигурносни појаси

Детето во колевката е прицврстено со сигурносни појаси во 3 точки со штитници, кои ќе му овозможат стабилна и сигурна положба на вашето дете во секој момент.

Felio 2020

Компактна во преклопена состојба

FELIO многу лесно се склопува и расклопува. Идеално се вклопува во сеаков ентериер. Кога е преклопена завзема многу мал простор.

Felio 2020

Брза трансформација во клацкалка

Добивате 3 во 1 производ, што значи дека ќе имате повеќе време за себе! Вашето дете ќе ужива во удобноста, полесно ќе заспива и ќе се релаксира. Промената на положбата од колевка во клацкалка се врши во само неколку потези – само прилагодете го лизгачот и готови сте.

Felio 2020

Без дамки

Не треба да се грижите за дамките! Да се одржува FELIO чиста е едноставно, бидејќи прекривката и навлаката за бебе можат да се вадат и се перат во машина за перење алишта на 30 C.

FELIO 2020

Презентација

Пријатни материјали на допир

Челик

Рамот е стабилен и лесен

Rama Kinderkraft Unimo

Полиестер

Лесно се чисти, издржлив и отпорен од абење

Rama Kinderkraft Unimo

Спецификација – декларација

 • Бренд: Kinderkraft
 • Модел: FELIO 3w1
 • Возрасна група: Колевка: 0 до 9 kg
  Столче: 9 до 18 kg
 • Димензии: висина: 37-66 cm ширина: 45 cm должина: 66 cm
 • Прекривка за бебе: 61x61 cm
 • Тежина: 3,1 kg
 • Димензии на пакувањетo: 42x11,5x78 cm
 • Сетот вклучува: Прекривка за бебе, Мрежа против комарци
 • Земја на потекло: Кина

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар