Програма 25 месеци гаранција
Програма 25 месеци гаранција
Програма за безбедност
Програма за безбедност
Програма за сигурни седишта
Програма за сигурни седишта
 • 7.980 ден.

Kinderkraft релаксатор LULI

Електричен релаксатор и лулка во едно

 • На залиха
bujaczek leżaczek Kinderkraft Luli

Бочното лулање помага детето да заспие

LULI е лулка во која вашето дете брзо ќе заспие. Бочното лулање кое наликува на клацкање овозможува движења како оние на детето во стомакот на мајката, кои на вашето дете ќе му бидат познати и пријатни.

Kinderkraft LULI

Бочно лулање

LULI нежно ги лула бебињата од едната на другата страна. Движењата на нишањето одговараат на природното движење на детето во матката, благодарение на што бебето ќе биде мирно и сигурно, и полесно ќе заспие.

Kinderkraft LULI

Лулка и релаксатор во едно

LULI е 2 во 1 производ. Може да се користи како лулка и како релаксатор – рамот лесно може да се заклучи во статична позиција. Моторот е исклучително тивок, што значи дека кога бебето ќе почне да запива, не треба да се плашите дека звуците ќе можат да го разбудат.

Kinderkraft LULI

Голем опсег на прилагодувања

LULI има 5 опци за брзина на лулање, што ви овозможува да ја прилагодите брзината. Исто така, содржи 12 мелодии, котрола на јачината на звукот и тајмер кој може да се постави на 8, 15 и 30 минути.

Kinderkraft LULI

Широко и удобно седиште

Релаксаторот има широко и удобно седиште. Вашето дете ќе може комотно да се одмора во него, а материјалот од кој е изработено е пријатен на допир.

Kinderkraft LULI

Мека перница која може да се вади

LULI содржи меко перниче кое може да се вади, и на кое се вшиени додатоци кои ќе му овозможат на детето комплетна поддршка на телото и подобро прилагодување кон неговата висина.

Kinderkraft LULI

Сигурносен појас во 5 точки

Лулката има прилагодлив сигурносен појас во 5 точки кој може да се прилагоди во две позиции.

Kinderkraft LULI

Прилагодлива рачка (обрач) со играчки

Овој прилагодлив обрач може да се прицврсти на двете страни. Има 2 плишани играчки кои ќе го воодушеват вашето дете. Лулката не може да се носи за оваа рачка.

Kinderkraft LULI

Навлака која лесно се чисти

Навлаката многу лесно се чисти. Исто така има одличен дизајн, што значи дека овој релаксатор ќе одговара на секаков ентериер. Се чисти со влажен сунѓер.

Kinderkraft LULI

Две врсти на напојување

Релаксаторот LULI се напојува на два начина: со батерии или со електрична енергија.

Сигурни материјали

Плиш

Меките играчки се изработени од плиш кој е пријатен на допир

Kinderkraft Luli

Полиестер

Навлаката од полиестер многу лесно се чисти

Kinderkraft Luli

Челик

Челичниот рам е цврст и стабилен

Kinderkraft Luli

Спецификација – декларација

 • Бренд: Kinderkraft
 • Модел: LULI
 • Димензии: висина 55,5 cm,
  ширина 61,5 cm,
  должина 51,5 cm.
 • Димензии на седиштето: надворешно: 72,5 cm x 49 cm
  внатрешно: 48,5 cm x 39,5 cm
 • Должина на кабелот за напојување: 155 cm
 • Тежина на производот: 4,2 kg
 • Димензии на пакувањето: 60,5 x 55,5 x 15,6 cm
 • За деца: до 9 kg
 • Земја на потекло: Кина

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар