Програма 25 месеци гаранција
Програма 25 месеци гаранција
Програма за безбедност
Програма за безбедност
Програма за сигурни седишта
Програма за сигурни седишта
 • 7.980 ден.

Kinderkraft трицикл ASTON

Функционален трицикл

 • На залиха

ASTON

Трицикл

ВОЗЕЊЕ ПОД КОНТРОЛА!

ASTON ви овозможува да го контролирате возењето во секоја фаза од развојот на детето. Прилагодете ја рачката за туркање или позицијата на седиштето, соберете го држачот за нозе или отклучете ги педалите и гледајте го напредокот на вашето дете!

СЕКОГАШ НА ВИДИК

Со помош на прозорчето на тендата ќе можете да го набљудувате вашето дете во секој момент.

БЕЗБЕДНОСТ И УДОБНОСТ

Сигурносниот појас со 5 точки на врзување и додатниот каиш помеѓу нозете обезбедуваат удобна позиција и го штитат детето од паѓање.

СО ИЛИ БЕЗ СИГУРНОСЕН ОБРАЧ

Сигурносната рачка за додатна заштита може да се извади по потреба.

СИГУРНО ЗАПИРАЊЕ

Со помош на кочниците на задните тркала ќе можете во секој момент да го запрете трициклот кога тоа е потребно.

ПОГОНСКА БРАВА

Педалите на предното тркало можат да го придвижуваат трициклот или да се вртат без отпор на нив - само поставете ја бравата правилно.

СИТНИЦИТЕ НА ЕДНО МЕСТО  

Торбата со две длабоки прегради од квалитетен материјал ќе ви помогне да ги понесете сите неопходни предмети.

ГОЛЕМА КОРПА 

Во корпата на долниот дел од конструкцијата можете да сместите сè што ви е потребно.

ДРЖАЧ ЗА ЧАША  

Држачот кој е поставен на рачката за туркање ќе ви овозможи да го понесете со вас кафето кое не сте стигнале да го испиете дома.

ЗА УМОРНИ НОЗЕ  

Првите моменти на трициклот ќе бидат полесни за вашето дете ако го спуштите држачот за нозете кој обезбедува одмор за време на возењето.

МАТЕРИЈАЛИ ЗА ДОЛГО КОРИСТЕЊЕ

Полиестер

Издржлив материјал, лесен за чистење

Челик

Цврста и издржлива конструкција од челик

EVA пена

Тркалата од EVA пена се отпорни на дупчење и абење

СПЕЦИФИКАЦИЈА – ДЕКЛАРАЦИЈА

 • Бренд: Kinderkraft
 • Модел: ASTON
 • Димензии: 92 x 50 x 115 cm
 • Висина на рачката: од 103,5 cm до 108,5 cm
 • Дијаметар на тркалата: предно тркало - 24,5 cm, задни тркала - 20 cm
 • Стандарди: Производот е тестиран и одобрен во согласност со Европскиот безбедносен стандард EN71-1.
 • Вклучено: Торба за додатоци, држач за чаша, ѕвонче, корпа
 • Возраст: од 9 месеци до 5 години
 • Земја на потекла: Кина

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар