Програма 25 месеци гаранција
Програма 25 месеци гаранција
Програма за безбедност
Програма за безбедност
Програма за сигурни седишта
Програма за сигурни седишта
  • 3.980 ден.

Kinderkraft баланс велосипед 2WAY NEXT

Баланс велосипед

  • На залиха

ПРВИОТДЕТСКИ ВЕЛОСИПЕД

Баланс велосипедот природно го развива сетилото за рамнотежа, моторичките способности и осетот за координација и простор. Модерниот дизајн, спортската линија и корисните додатоци го потикнуваат детето на активност.

НИСКО СЕДИШТЕ

Благодарение на опцијата за регулација на висината на седиштето, баланс велосипедот можат да го користат деца со висина од 80 cm.

КОРИСНИ ДОДАТОЦИ

Ѕвончето поставено на воланот ќе му овозможи на детето да ги предупреди пешаците додека поминува, а текстилната торба е идеално место за чоколади.

ОГРАНИЧЕН АГОЛ НА ВРТЕЊЕ

Кормилото е со ограничен агол на свртување со што се спречува паѓање за време на возењето. Рачките кои се обложени со гума спречуваат лизгање.

МЕКО СЕДИШТЕ

Мекото полнење на седиштето обезбедува удобност. Исто така, седиштето се прилагодува по висина (31-40 cm).

ТРАЈНИ ТРКАЛА

12 инчните тркала со заоблен дизајн се изработени од висококвалитетна EVA пена која ги апсорбира сите удари за време на возењето. Отпорни се на дупчење, абење и абразија.

2WAY NEXT

баланс велосипед

ЦВРСТ ДИЗАЈН

Метал

Металната конструкција и кормило обезбедуваат трајност

EVA пена

Лесните тркала кои се изработени од EVA пена немаат потреба од пумпање

ПЛАСТИКА

Пластичните компоненти обезбедуваат лесна конструкција

СПЕЦИФИКЦИЈА – ДЕКЛАРАЦИЈА

  • Бренд: Kinderkraft
  • Модел: 2way Next
  • Димензии: 84 x 36 x 59 cm
  • Дијаметар на тркалата: 30,5 cm
  • Максимално оптоварување: до 35 kg
  • Тежина на производот: 3,1 kg
  • Вклучено: ѕвонче, торба, клуч за монтирање
  • Земја на потекло: Кина

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Kinderkraft баланс велосипед GOSWIFT

Kinderkraft баланс велосипед GOSWIFT

Баланс велосипед

5.980 ден. без ДДВ: 5.068 ден.