Програма 25 месеци гаранција
Програма 25 месеци гаранција
Програма за безбедност
Програма за безбедност
Програма за сигурни седишта
Програма за сигурни седишта
  • 5.980 ден.

Kinderkraft баланс велосипед GOSWIFT

Баланс велосипед

  • На залиха

Дали ви е важно вашето дете да го сака спортот уште од мали нозе?
Дајте му GOSWIFT - велосипед без педала во спортски стил кој овозможува возбудлива
забава и влијае на развојот на моториката на децата, што е одлична подготовка за возење
на вистински велосипед.
Велосипедот за рамнотежа Kinderkraft GOSWIFT доби престижна награда наречена Оскар за дизајн
- Red Dot Award 2021 година во категоријата детски велосипеди и колички. Оваа награда позитивно го оценува
не само изгледот, туку и неговата намена за потребите на детето и родителите.
Kinderkraft GOSWIFT е исто така добитник на престижната награда Играчка на годината за 2020 година
што е знак на квалитет и им помага на родителите да изберат паметни и безбедни играчки,
кои го поттикнуваат развојот на нивните деца.
Ова е ултра лесен велосипед без педали со рамка од легура на магнезиум.
Со сигурна конструкција, модерен дизајн, издржливи тркала на надувување во спортски стил
и можноста за прилагодување на висината на седиштето на вашето дете ќе му се допадне овој велосипед за рамнотежа.
Велосипедот GOSWIFT комбинира одлична забава и развој на отворено на
моторните способности на детето. Ќе биде одлично во сите услови. Сакате да шетате со детето во
шумата? Или можеби користите рамна, асфалтирана патека? GOSWIFT е совршен за секаква
површина!
Kinderkfraft GOSWIFT има ограничена ротација на воланот и затоа го минимизира ризикот од
губење на рамнотежа при вртење. Велосипедот е внимателно обработен - нема остри елементи. Бидејќи е со
ниска градба, дури и тригодишно дете може да се чувствува безбедно додека го користи својот прв
велосипед. На најмалите ќе им се допадне и поради прекрасниот изглед, меко и удобно
седиште и гумени рачки на воланот кои овозможуваат цврсто држење. GOSWIFT
баланс велосипедот ќе стане омилен придружник и во авантурите на вашиот мал истражувач
заедно ќе можете да се подготвите за возење вистински велосипед!

Придобивки

Безбедност:
● Цврстите тркала, спортските лежишта обезбедуваат удобно возење и издржливост.
l Ограничената ротација на воланот спречува прекумерно вртење на воланот
додека учат да возат. Ризикот од губење рамнотежа при вртење е минимизиран.
● Заоблените рабови и внимателното ракување со целиот велосипед спречуваат повреди. На GOSWIFT
нема испакнати елементи.
● Конструкција без педали со ниска рамка дозволува лесно
качување и симнување од велосипедот и го минимизира ризикот од паѓање.
● Рачките се покриени со материјал што не се лизга и цврсто се прицврстува за рацете.

Удобност:
● Спортските лежишта ABEC-7 во тркалата обезбедуваат уште поголема удобност при возењето на
различен терен. Благодарение на тркалата на надувување, најмалите ќе можат да го возат
GOSWIFT на секоја патека како на вистински, професионален велосипед!
● Со рамка од легура на магнезиум, велосипедот е многу издржлив и лесен (4 кг). Благодарение на
лесна рамка, можете да го носите GOSWIFT во ваши раце додека вашето дете трча низ игралиштето.
● Благодарение на легурата на магнезиум, велосипедот е многу лесен: специфичната тежина на легурата на
магнезиум е 1/3 помалку од алуминиумот и 3/4 помалку од челикот! Рамката совршено
го неутрализира тресењето и вибрациите и може 100% да се рециклира и повторно да се користи.
Исто така, магнезиумот од кој е направена рамката е издржлив, во голема мера отпорен
на оштетување и корозија. Вашето дете ќе го користи велосипедот со години.
● GOSWIFT има меко, удобно седиште покриено со еко-кожа. Дури и агресивно
возење нема да му предизвика непријатност на малиот велосипедист.
● Велосипедот е лесен за носење поради неговата тежина. Можете да го однесете на патување до
парк или шума.

Функционалност:
● Големите гумени тркала што се надувуваат се совршени кога се возите на различни
површини. Kinderkraft push bike GOSWIFT е одличен и на поплочен и на
нерамен терен.
● Благодарение на седиштето кое може да се прилагоди во висина, можете лесно да го
прилагодете на висината на детето додека расте. GOSWIFT може да се користи неколку
години и го подготвува детето да вози вистински велосипед.
● Гласното ѕвонче ќе му се допадне на секој мал велосипедист.
● Лесна инсталација: доволно е да ги прицврстите тркалата и да го монтирате воланот (за
 монтирање на воланот не се потребни алатки, затегнете ги завртките и готово!)

Производство

Материјали:

● Рамка: магнезиум (легура на магнезиум)
● Тркала: надувување, гума
● Рачки на воланот: TPR
● Седиште: еко кожа

Димензии:

● Должина: 86 см
● Должина на рамката: 58,5 cm
● Висина: 55 см
● Ширина: 33 см
● Висина на воланот од земја: 54,5 cm
● Висина на седиштето од земја: 33 cm
● Опсег на прилагодување на висината на седиштата: 34 - 42 cm
● Од земја до седиште: 34.5

Тежина на баланс велосипедот: 3,8 кг
За деца: од 3 до 6 години
Димензии и тежина на кутијата: 62,5 x 17,5 x 32,5 cm / 4,9 kg

СПЕЦИФИКАЦИЈА

Категорија: Баланс велосипед
Марка: Киндеркрафт
Возраст: 36м +
Пол: унисекс
Земја на потекло: Кина

​начин на монтирање:


ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Kinderkraft баланс велосипед 2WAY NEXT

Kinderkraft баланс велосипед 2WAY NEXT

Баланс велосипед

3.490 ден. 3.980 ден. без ДДВ: 2.958 ден.