Програма 25 месеци гаранција
Програма 25 месеци гаранција
Програма за безбедност
Програма за безбедност
Програма за сигурни седишта
Програма за сигурни седишта
 • 9.490 ден.

Kinderkraft релаксатор 2 во 1 LUMI

Релаксатор и столче за лулање во едно

 • На залиха

Инспирирано од природните движења на лулањето

LUMI е лулка во која вашето дете брзо ќе заспие. Бочното лулање наликува на природното држење и лулање од страна на родителите, што значи дека на вашето дете ќе му биде познато и пријатно.

Elektryczny bujaczek-leżaczek 2 w 1 LUMI Kinderkraft

Лулање од една на друга страна

LUMI нежно ги лула бебињата од едната на другата страна. Движењата на нишањето одговараат на природното држење и лулање од рацете на родителите, благодарение на што бебето ќе биде мирно и сигурно. Релаксаторот содржи вграден тајмер (8, 15 и 30 минути) и 5 нивоа на прилагодување на брзината.

Elektryczny bujaczek-leżaczek 2 w 1 LUMI Kinderkraft

Лулка и релаксатор во едно

LUMI е 2 во 1 производ. Може да се користи како лулка и како релаксатор/столче – потребно е само со еден потег да се заклучи лизгачкото дугме.

Elektryczny bujaczek-leżaczek 2 w 1 LUMI Kinderkraft

Контролна табла, Bluetooth и USB, далечинско управување

LUMI ќе ви овозможи да го поврзете телефонот по пат на Bluetooth врска или да го користите USB изводот за вашите омилени песни (mp3, vav, mva формати). Исто така, има и далечински управувач за контрола и 12 вградени мелодии.

Elektryczny bujaczek-leżaczek 2 w 1 LUMI Kinderkraft

Меко перниче кое се вади

LUMI содржи прилагодливо и меко перниче, кое се вади и на кое се вшиени додатоци кои ќе му овозможат на детето комплетна поддршка на телото и подобро прилагодување кон неговата висина.

Elektryczny bujaczek-leżaczek 2 w 1 LUMI Kinderkraft

Сигурносен појас со 5 точки на врзување

LUMI содржи прилагодливи сигурносни појаси во 5 точки со широки и меки каиши.

Elektryczny bujaczek-leżaczek 2 w 1 LUMI Kinderkraft

Меко и прилагодливо седиште

Седиштето е широко, меко и удобно, па лесно се прилагодува на детето.

Elektryczny bujaczek-leżaczek 2 w 1 LUMI Kinderkraft

Прилагодлива рачка (обрач) со играчки

Овој прилагодлив обрач може да се прицврсти на двете страни. Има 2 плишани играчки кои ќе го воодушеват вашето дете. Лулката не може да се носи за оваа рачка.

Elektryczny bujaczek-leżaczek 2 w 1 LUMI Kinderkraft

Лесна конструкција и лесно чистење

Лулката има многу мала тежина – лесно се пренесува од детската во спалната соба или на терасата. Лесно е и да се понесе на одмор. LUMI едноставно се чисти – само избришете со влажна крпа.

Elektryczny bujaczek-leżaczek 2 w 1 LUMI Kinderkraft

Две врсти на напојување

Релаксаторот LUMI се напојува на два начина: со батерии или со електрична енергија.

Сигурни материјали

Плиш

Меките играчки се изработени од плиш кој е пријатен на допир

Elektryczny bujaczek-leżaczek 2 w 1 LUMI Kinderkraft

Полиестер

Навлаката од полиестер многу лесно се чисти

Elektryczny bujaczek-leżaczek 2 w 1 LUMI Kinderkraft

Алуминиум

Алуминиумскиот рам е лесен и издржлив

Elektryczny bujaczek-leżaczek 2 w 1 LUMI Kinderkraft

Спецификација – декларација

 • Бренд: Kinderkraft
 • Модел: LUMI
 • Возрасна група 0+ (до 9 kg)
 • Тежина на столчето: 3,1 kg
 • Димензии на лулката: 97 x 57 x 13 cm
 • Димензии на седиштето: надворешно: 72,5 cm x 50,5 cm внатрешно: 45,5 cm x 34,5 cm
 • Должина на кабелот за напојување: 155 cm
 • Димензии: 55,5 x 60,5 x 51,5 cm
 • Земја на потекло: Кина

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар