Програма 25 месеци гаранција
Програма 25 месеци гаранција
Програма за безбедност
Програма за безбедност
Програма за сигурни седишта
Програма за сигурни седишта
  • 2.600 ден.

Kinderkraft релаксатор SMARTFUN

Столче за лулање

  • На залиха

Релаксатор за развој низ игра

STARTFUN му овозможува на вашето дете бројни начини за развој низ игра. Контрастните нијанси го поттикнуваат развојот на сетилото за вид, играчките влијаат на сензорниот развој, а мелодиите и вибрациите прават времето поминато во него да биде уште попријатно! Исто така, благодарение на заштитните појаси и меките страници, забавата секогаш ќе биде безбедна.

Играчки за развој

Обрачот за играчки содржи книга која шушка и на која е прикажана приказна, како и огледало. Овие елементи го стимулираат детето на интеракција. Играчките можат слободно да се прицврстат како на релаксаторот, така и на SMARTPLAY подлогата за играње.

Мелодии и вибрации

Релаксаторот има 3 нивоа на вибрации и 8 мелодии кои можете да ги изберете. Сето ова може да се регулира од вградениот контролен механизам.

Појас со заштитници

Појасот во 3 точки ја гарантира стабилната положба на вашето дете, а меките штитници за препони ја зголемуваат удобноста.

Меки страници

Бочните страници на релаксаторот се направени од мек материјал кој го штити вашето дете од контакт со металната конструкција.

Стабилна подлога

Гумените ногарки обезбедуваат стабилно поставување на релаксаторот и го штитат подот од гребење.

Уникатна навлака

Навлаката има препознатливи дезени кои ќе го стимулираат детето да го истражува светот низ игра. Материјалот на навлаката се чисти лесно, отпорен е на абење и брзо се суши.

Меки материјали

Полиестер

Навлаката е направена од полиестер кој е отпорен на абење, брзо се суши и лесно се чисти

Метал

Лесен и издржлив оквир изработен од метал

Спецификација – декларација

  • Бренд: Kinderkraft
  • Модел: SMARTFUN
  • Димензии: должина: 49 cm, ширина (ногарки): 55 cm, висина: 49 cm
  • Тежина: 1,9 kg
  • Произведено согласно: Европскиот безбедносен стандард EN 12790
  • Земја на потекло: Кина

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар