Програма 25 месеци гаранција
Програма 25 месеци гаранција
Програма за безбедност
Програма за безбедност
Програма за сигурни седишта
Програма за сигурни седишта
  • 8.980 ден.

Kiderkraft количка - INDY2

  • На залиха

Главни предности:

 

Лесна за носење

 

Можноста за целосно преклопување

 

Превиткување со една рака КЛИКНУВАЊЕ & СВИТКИ

 

Обезбедена лежечка положба

 

Водоотпорна тенда со UPF50 + филтер

 

Модерен дизајн и избор на бои

 

Мали и практични тркала

 

 

 

Радост од заедничко одење, леснотија на управување

 

Запознајте го INDY2 - лесна градска количка која ќе обезбеди удобност за вас и вашето дете. Секој родител ќе го цени тоа: големите тркала од пена не треба да се пумпаат, па затоа се совршени за возење. Тивкото и непречено прилагодување на потпирачот за грб во лежечката положба му овозможува на детето удобно да дреме на свеж воздух. INDY2 тежи само 6,4 килограми, така што можете лесно да ја доведете количката до 4-ти кат. Количката може да ја преклопите со една рака благодарение на CLICK & FOLD, а водоотпорната тенда со UPF50 + филтер и додатоци ќе ви овозможи да уживате во вашата прошетка без оглед на временските услови. Централната сопирачка обезбедува брза реакција, а практичниот потпирач за глава ја штити главата на детето од движење. За INDY2 можете да купите практични адаптери кои ви дозволуваат да креирате ПАТЕН СИСТЕМ.

 

 

 

Лесна за носење за носење

 

Количката тежи само 6,4 кг Благодарение на таканаречената чиста зона (кога е преклопена, тркалата се на едната страна) нема да ја извалкате облеката додека ја носите количката.

 

 

 

Можноста за создавање на ПАТНИЧКИ СИСТЕМ

 

Количката има опција TRAVEL SYSTEM - можно е да се купат универзални адаптери за автомобилски седишта.

 

 

 

Преклопување со една рака

 

Благодарение на системот CLICK & FOLD, можете лесно да ја преклопите количката, дури и кога го држите детето во другата рака. Заклучувањето AUTO LOCK автоматски ќе го спречи одвиткувањето на количката. Преклопената количка стои сама.

 

 

 

Способност да се воспостави лежечка положба

 

Широкиот опсег на прилагодување на потпирачот за грб и 2 позиции на потпирачот за нозе ви овозможуваат лесно да го преклопите рамно седиштето на количката. Благодарение на ова, INDY2 може да превезува деца од првите денови од животот додека не достигнат тежина од 15 килограми.

 

 

 

Водоотпорна тенда со UPF 50+ филтер

 

Водоотпорната хауба со UPF 50+ филтер ќе го заштити вашето бебе од дожд и силно сонце. Ткаенината нема да избледи бидејќи филтерот ја покрива целата ткаенина. Кабината е опремена со штитник за сонце и прозорец.

 

 

 

Модерен дизајн

 

Количката е естетски дизајнирана и достапна во неколку модерни верзии на бои.

 

 

 

Комплетот вклучува: кабаница - добро ќе ви дојде во случај на силен дожд.

 

 

 

Предните и задните тркала се обложени и изработени од пена отпорна на пробивање и не бара пумпање. Способноста за ротирање на предните тркала за 360ⵒ го прави INDY2 исклучително агилен и лесен за возење.

 

 

Материјали:

 

Полиестер

 

Материјал кој лесно се чисти.

 

ЕВА пена

 

Тркала отпорни на пробивање.

 

 

 

Возраст/тежина/висина на детето: од раѓање до 15 kg/max. 80 см

 

Тежина на производот: 6,4 кг

 

Димензии кога е расклопен: (Д x Ш x В): 80 x 45 x 103 cm

 

Димензии на склопениот производ: 65 x 44 x 30 cm

 

Димензии на пакувањето: 44,5 x 25,3 x 60 cm

 

Должина на седиштето во лежечка положба: 77 см

 

Големина на седиштето: 18,5 x 33 cm

 

Големина на потпирачот за нозе: 14 x 35 cm

 

Големина на потпирачот за грб: 43 x 31 cm

 

Растојание на седиштето од земја: 47 см

 

Големина на потпирачот за нозе за постаро дете: 30 x 5,5 cm

 

Висина на матичната рачка: 103 см

 

Дијаметар на тркала: 14 см

 

Трага на тркалата: 45,5 см

 

Големина на корпа: 40 x 35 x 12 cm

 

Макс. оптоварување на корпата: 3 kg

 

Сетот вклучува: кабаница за дожд

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар