Програма 25 месеци гаранција
Програма 25 месеци гаранција
Програма за безбедност
Програма за безбедност
Програма за сигурни седишта
Програма за сигурни седишта
  • 19.980 ден.

Kinderkraft A-TOUR количка за бебе сет 3 во 1

  • На залиха

Главните предности

За деца од раѓање до 22 кг

Седиште 2 во 1: корпа и седиште во едно

ПАТНИЧКИ СИСТЕМ - седиште за автомобил 0-13 kg и универзални адаптери

Тркала отпорни на пробивање

Вклучени практични додатоци

 

Удобност и леснотија при одење

 

Ова е A-TOUR - количка за бебиња 3-во-1, наменета за деца од раѓање до 22 кг, што е околу 4 години. Количката се разликува од лулката и количката на едно седиште - неколку потези и подготвена е, не треба да се грижите за складирање на посебните елементи на количката дома. Комплетот вклучува автомобилско седиште од 0-13 kg и адаптери, благодарение на кои можете да го приклучите седиштето на автомобилот во рамката, создавајќи СИСТЕМ ПАТУВАЊЕ. A-TOUR е дизајниран за родители кои ја ценат мобилноста и слободата да одат, без разлика каде живеат. Затоа е опремен со големи тркала со влошки кои не треба да се пумпаат.

 

Дополнително, има тенда со филтер UPF50+, дополнителна настрешница и вентилационен панел, како и универзален душек за количка и корпа за носење. Седиштето можете да го наместите во 3 позиции, а родителската рачка: во 8. Покрај тоа, има ергономски облик, што го олеснува возењето на количката! A-TOUR е опремен со погодности како што се ротирачка безбедносна бариера што го олеснува ставањето на детето во седиштето, сопирачка STOP & RIDE управувана одозгора, која не ги оштетува чевлите и прилагодлив ремен со 5 точки.

 

Лесна, но цврста

Количката A-TOUR за бебиња е лесна и мобилна. Благодарение на рачката, ќе можете лесно да го возите со една рака. Количката има предни тркала кои се вртат за 360 степени кои можат лесно да се заклучат за директно движење доколку е потребно.

 

Седиште 2 во 1

A-TOUR има специјално седиште 2 во 1. Функционира како гондола и седиште за пешачење. Благодарение на ова решение, не треба да губите простор за складирање на специјален носач кога детето ќе го надрасне.

 

Големи, ротирачки тркала

Количката A-TOUR е лесна за маневрирање благодарение на 4-те тркала со тапацир. Совршено ќе се справи и со нерамни плочки за поплочување и со компактните шумски патеки.

 

Мултифункционална

Дали вашето бебе го надраснало креветчето? Потребен е само момент за да се претвори лулката во количка. За да му олесните на бебето да се прилагоди на новата ситуација, можете да ја монтирате количката напред или назад во насока на движење.

 

Прицврстување на седиштето на рамката

A-TOUR нуди можност за прицврстување на автомобилско седиште од 0-13 kg на рамката на количката. Бебе заспа во кола, а вие морате да пазарувате? Неколку потези и можете да одите на прошетка

 

Материјали

Рамката е изработена од издржлив, силен челик

Тркала отпорни на куршуми

Тркалата се големи, изработени од гума со полнење од пена, совршени за секој терен

Еко коза

Рачката и оградата на количката се обработени со еко кожа

Полиестер лесно се чисти

Лесно се чисти и брзо се суши

 

СПЕЦИФИКАЦИЈА:

 

Возраст/тежина/висина на детето: од раѓање до 22 кг

Тежина на производот: Тежина на количка (седиште и рамка): 12 kg

Тежина на самото седиште: 4 кг

Тежина на рамката: 8 кг

Димензии на производот:

(Д x Ш x В)

Склопен производ: 72 x 60 x 26 cm

Расклопен производ: 105 x 60 x 90

Тркала: предни 20 cm

Последните 30 см

 

Сетот вклучува: 2-во-1 седиште (количка и количка), рамка, седиште за во автомобил 0-13 kg Додатоци: мрежа за комарци, прекривка за дожд, прекривка за нозе, торба за родители, универзална влошка за седиште и количка, адаптери

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар