Програма 25 месеци гаранција
Програма 25 месеци гаранција
Програма за безбедност
Програма за безбедност
Програма за сигурни седишта
Програма за сигурни седишта
  • 5.980 ден.

Kinderkraft седиште COMFORT UP 9-36 kg

Удобно седиште за деца со тежина од 9-36 kg

  • На залиха

fotelik samochodowy Kinderkraft COMFORT UP 9-36

СЕДИШТЕ ЗА ДОЛГО КОРИСТЕЊЕ

Седиштето COMFORT UP е наменето за безбедно патување за деца со тежина од 9-36 kg. Безбедносен сертификат од EU според ECE R44/04. Погодно за сите видови на автомобили. Грбниот наслон може да се прилагоди.

ЗА НАЈМАЛИТЕ

Седиштето е во комплет со меки и удобни подлоги за помали деца со тежина од 9 kg.

СИГУРНОСЕН ПОЈАС ВО 5 ТОЧКИ

Внатрешни сигурносни појаси во 5 точки на врзување. Обезбедуваат сигурна и безбедна позиција на детето.

СТРАНИЧНИ ШТИТНИЦИ

Додатни странични штитници која ги штитат главата и рамењата на детето.

ПРИЛАГОДУВАЊЕ НА ДРЖАЧОТ ЗА ГЛАВА

Прилагодување во 7 позиции според возраста на детето.

ЕДНОСТАВНА ИСТАЛАЦИЈА

Седиштето може лесно да се монтира во автомобилот со помош на сигурносните појаси.

СЕКОГАШ ЧИСТО

Навлаката може да се извади за перење

fotelik samochodowy Kinderkraft COMFORT UP 9-36

COMFORT UP

Авто седиште

 

УДОБНОСТ

Полиестер

Модерен материјал за подлогата на седиштето

HDPE пластика

Лесна и издржлива конструкција

Спецификација – декларација

  • Брeнд: Kinderkraft
  • Модел: Comfort Up
  • Материјали: полиестер 300D, полиетилен (HDPE)
  • Тежинска група: ECE I /II / III 9-36 kg
  • Тежина на седиштето: 4 kg
  • Димензии: ширина 42 cm висина: 66+ 8 cm длабочина: 37 cm
  • Систем за монтирање: Со појасите од автомобилот
  • Земја на потекло: Кина

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар