Програма 25 месеци гаранција
Програма 25 месеци гаранција
Програма за безбедност
Програма за безбедност
Програма за сигурни седишта
Програма за сигурни седишта
  • 11.980 ден.

Kinderkraft седиште ONETO3 9-36 kg isofix

Авто седиште со ISOFIX систем за деца од 9 - 36 kg

  • На залиха

ONETO3 9-36 kg

ONETO3

Авто седиште

СТИЛИ БЕЗБЕДНОСТ

Седиштето обезбедува највисоко ниво на комфор и удобно патување за деца до тежина од 9-36 kg. EU потврда ECE R44/04. Опремен со систем за прицврстување ISOFIX + TOP TETHER, странични штитници погодна преграда за складирање на појасите.

ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА

Седиштето гарантира сигурна и удобна позиција за детето со помош на ISOFIX и ТOP TETHER системите за инсталација.

МЕКИ ПОЈАСИ

Внатрешните сигурносни појаси во 5 точки на врзување со облоги кои спречуваат лизгање ќе ги апсорбираат сите вибрации за време на возењето.

СИСТЕМ ЗА СТРАНИЧНА ЗАШТИТА

Структурата на седиштето со системот за странична заштита обезбедува додатна заштита во случај на удар.

ДОЛГОГОДИШНО КОРИСТЕЊЕ

Прилагодувањето на држачот за глава во 9 позиции во зависност од возраста на детето гарантира долгогодишна употреба на овој производ.

ПРОСТОР ЗА СКЛАДИРАЊЕ НА КАИШИТЕ

Со помош на делот за складирање лесно можете да ја прилагодите должината на појасите во зависност од потребата.

ЛЕСНО ПРИЛАГОДУВАЊЕ НА НАСЛОНОТ

Обликуваното седиште обезбедува удобна позиција за грбот на детето и се регулира во 5 позиции.

ЛЕСНО ОДРЖУВАЊЕ

Навлаката може да се извади за перење. На тој начин седиштето ќе изгледа добро уште многу години.

TOP TETHER

Додатно прицврстување и поголема сигурност обезбедува TOP TETHER појасот.

ЗА МАЛИ И ГОЛЕМИ

Подлогите во внатрешноста кои се користат за помали деца, понатаму може да се извадат.

ФУНКЦИОНАЛНОСТ И УДОБНОСТ

Полиестер

Модерен материјал за подлогите

База и наслон – HDPE, наслон за глава – PP

Лесна и издржлива конструкција

Спецификација – декларација

  • Брeнд: Kinderkraft
  • Модел: ONETO3
  • Материјали: полиестер 300D, полиетилен (HDPE)
  • Системи за монтирање: ISOFIX + TOP TETHER + сигурносни појаси
  • Тежинска група: ECE group: I/II/III – for children weighing from 9 to 36 kg
  • Тежина на седиштето: 12 kg
  • Димензии: ширина45 x висина 62 cm x длабочина 45 cm
  • Земја на потекло: Кина

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар