Програма 25 месеци гаранција
Програма 25 месеци гаранција
Програма за безбедност
Програма за безбедност
Програма за сигурни седишта
Програма за сигурни седишта
  • 6.490 ден.

Kinderkraft седиште за во кола - COMFORT UP I-SIZE 76-150CM

  • На залиха

Главните предности:

 

За деца високи 76-150 см/15 месеци-12 години/9-36 кг

 

Најновиот стандард R129 i-Size

 

Универзална инсталација на автомобилскиот појас

 

Истовремено прилагодување на потпирачот за глава и ремените (11 позиции)

 

Модуларна влошка

 

 

 

Седиште прилагодено на вашиот автомобил

 

Ова е COMFORT UP i-Size - автомобилско седиште за деца со височина од 76 до 150 cm, во согласност со најновиот стандард R129 i-Size. Со купувањето, можете да бидете сигурни дека вашето дете ќе биде соодветно заштитено од околу 15 месеци до 12 години! Ова седиште е универзално за монтирање - погодно е и за автомобили без ISOFIX. Благодарение на истовременото прилагодување на потпирачот за глава и безбедносните појаси (11 позиции), можете лесно да го прилагодите на вашето дете во развој. Малите патници ќе уживаат во широкото, длабоко седиште и отстранливиот модуларен додаток за мали деца. Седиштето е опремено со ремени со 5 точки со меки заштитници кои лесно може да се сокријат кога е време да се врзе детето со автомобилски појас со 3 точки. COMFORT UP i-Size ќе ве придружува во следните 12 години!

 

 

 

Ги исполнува најновите стандарди

COMFORT UP i-Size ги исполнува најновите стандарди за R129 i-Size автомобилски седишта. Ги помина сите тестови за несреќа.

 

 

 

Универзална, брза инсталација

Ова е универзално седиште за автомобил - инсталацијата на ременот со 3 точки ви овозможува да го инсталирате седиштето во автомобили кои немаат ISOFIX. Тоа е многу брзо и интуитивно. Има и водилки кои го олеснуваат правилното влечење на ременот и прицврстувањето на детето.

 

 

 

До 12 години

Седиштето е наменето за деца од 15 месеци до 12 години! Ова едно автомобилско седиште ќе ве придружува неколку години.

 

 

 

 

Седиштето COMFORT UP i-Size е дизајнирано за помали и поголеми деца. Има широко, длабоко седиште, а отстранлив, модуларен додаток е дизајниран за помали патници.

 

 

 

Ремен со 5 точки

Седиштето е опремено со EASY GROW SYSTEM - благодарение на него, можете истовремено да ги прилагодите ремените и потпирачот за глава (11 позиции). Внатрешните ремени имаат меки заштитници и лесно се прилагодуваат на големината на детето. Седиштето има и специјални гумени ленти за држење појаси, што го олеснува седнувањето на детето. Кога ќе ја достигнете точната висина, можете да ги скриете внатрешните ремени без да мора да ги отстраните од седиштето.

 

Удобност при патување

Автомобилското седиште COMFORT UP i-Size обезбедува удобност при секое патување - без разлика колку долго или кратко. Удобноста е обезбедена со дише и мек материјал и вентилирана мрежа на страните. Седиштето има отстранлив капак кој лесно се чисти.

 

 

 

СПЕЦИФИКАЦИЈА

Висина/тежина/возраст на бебето: 76-150 cm/9-36 kg/15 месеци-12 години

 

Тежина на производот: 6 кг

 

Димензии на производот: висина 61,5-84 cm, ширина 44 cm, длабочина 49 cm

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар