Програма 25 месеци гаранција
Програма 25 месеци гаранција
Програма за безбедност
Програма за безбедност
Програма за сигурни седишта
Програма за сигурни седишта
  • 5.980 ден.

Kinderkraft трицикл 3 in 1 4TRIKE

Трицикал 3 во 1

  • На залиха

Трицикл 3 во 1 4TRIKE Kinderkraft

Преклопениот трицикл 4TRIKE ќе биде совршен пријател за забава на свеж воздух, без разлика дали вашето малечко вози трицикл или мини велосипед без педали. 4TRIKE ги комбинира функциите на дури 3 производи:
Мини трицикли (за деца од 1 година),
Мини-велосипед без педали (за деца од 2 години)
Трицикли со педали (за деца од 2 години)

Замислете свеж воздух и ветер во вашата коса - сето тоа придружено со топли сончеви зраци кои паѓаат на насмеано детско лице. Земете ја заштитната кацига во едната рака, а лесен и практичен велосипед во другата и смело впуштете се во авантура во сите 4 сезони! Kinderkraft 4TRIKE е дизајниран да го поттикне развојот на моторичките вештини на вашето дете.

Трициклот 4TRIKE се прилагодува на способностите на детето што расте - му овозможува на детето да ужива во возењето од 1-годишна возраст. Со него детето ќе ја сака физичката активност бидејќи овозможува безбедно учење на возење велосипед. Kinderkraft 4TRIKE е уникатен производ за деца кој обезбедува брза промена на функцијата без употреба на алатки. Благодарение на алуминиумската конструкција, трициклот е многу стабилен и лесен, па ако малиот сака да го запознае светот на нозе, можете лесно да го фатите велосипедот со рачките и да го земете со себе за да го придружувате вашиот мал истражувач.

Ако вашето дете сака разновидност, со трициклот Kinderkraft 4TRIKE, секој ден го чека нешто ново. Детето може сам да одлучи која функција да ја користи, а вие можете да ја промените со неколку потези. Прилагодливото седиште овозможува уште подобро прилагодување на трициклот на висината на детето, а антилизгачките рачки на воланот обезбедуваат цврсто држење. Внимателно ракување, заоблената форма и тркалата од цврста пена ја зголемуваат безбедноста на малите деца додека возат. Дополнително, можете да ги откачите педалите во секое време (за да го претворите трициклот 4TRIKE во велосипед без педали) и да ги ставите под удобно седиште.

Секогаш ќе ви биде при рака.

И кога е време да си одите дома, можете лесно да го составите трициклот во компактни димензии. Кога забавата ќе заврши, 4TRIKE лесно може да се чува во плакарот или аголот на собата - благодарение на малите димензии, не зазема многу простор. Трициклот 4TRIKE може да се користи и дома. Лошото време повеќе не е страшно - мало дете лесно може да вежба возење дома! Тркалата од пена се тивки и не го оштетуваат подот. Можете да го носите и на одмор - поради компактните димензии и можностите за преклопување е совршен за секое патување. Со 4TRIKE нема да одолеете да се забавувате заедно - со него секоја прошетка ќе ви биде незаборавна.


ПРИДОБИВКИ

Безбедност:
Ограничената ротација на воланот спречува прекумерни, нагли вртења на воланот додека учите да возите велосипед.
Анти-лизгачките рачки на рачките обезбедуваат цврсто држење и подобра контрола на воланот.
Трициклот е внимателно обработен, има заоблени рабови и нема елементи кои можат да предизвикаат повреди.
Тркалата со полна пена ја зголемуваат безбедноста при возење - тие се одлични за учење да возите дома и за забава на отворено. Тие се лесни и издржливи.


Удобност:
Со удобно, профилирано и анатомско седиште, секое возење - дури и најдолго - ќе биде многу пријатно за детето!
4TRIKE ви овозможува лесно и брзо менување на функцијата без користење на алатки. Тоа лесно можете да го направите дома пред да одите на прошетка, како и за време на самата прошетка!
Под седиштето може да се закачат педали што може да се откачат без употреба на алат (за да се претвори трицикл 4TRIKE во количка). Тие се секогаш при рака и не се губат за време на прошетката.
За носење на трициклот се користи специјална рачка на кормилото. Ако вашето дете сака да оди на авантура пешки или кога треба да се качувате по скали, рачката ви го олеснува носењето на трициклот.
Поради цврстата и многу лесна алуминиумска рамка, 4TRIKE е и издржлив и лесен за носење. Рамката е отпорна на корозија.
Лесниот механизам и практичните копчиња овозможуваат лесно менување на функцијата и склопување на трициклот. Можете лесно да го носите и да го ставите настрана.
Преклопувањето во компактни димензии ви овозможува да го ставите трициклот во мал багажник. Можете да го ставите и во плакарот.

Функционалност:
3 во 1 - трицикл-количка за деца од 1 година, мини велосипед без педали и трицикл со педали.
Функциите може лесно да се менуваат. Само свртете ги и поврзете ги тркалата додека не се слушне меко „кликнување“ и заклучете со спојката! За да го претворите велосипедот во трицикл, извадете ја спојката и расклопете ги ногарките.
4TRIKE е погоден за деца од 1 година до околу 5 години (максимум 25 килограми). Количката може да се користи до околу 2 години, мини велосипед без педали до 4 години и трицикл со педали до околу 5 години.
Мекото седиште е прилагодливо - има дополнителна цевка која го зголемува опсегот на прилагодување за вкупно 4 сантиметри.
Трициклот лесно се монтира - доволно е да ги расклопите трициклот и воланот, а потоа да го ставите седиштето на рамката. Сето ова без употреба на алатки! Променете ги функциите со неколку едноставни движења.


Производство

Материјали
Рамка: алуминиум
Тркала: EVA пена
Рачки на воланот: TPR
Седиште: TPU

Димензии:

Расклопен трицикл:
должина: 88,5 см
висина: 50 см
ширина: 43 см

Димензии на собраниот трицикл:
ширина: 43 см
висина: 47,5 см
длабочина: 34 см

Тркала:
последно: 17 см
предна страна: 21 см
Друго:
Висина на воланот од земја: 50 cm
Висина на седиштето од земја: 27 cm - 29 cm и 33 cm - 35 cm
Седиште за педали: околу 35 см
Волан: 30 cm
Најниска положба на седиштето: 27 см
Највисока положба на седиштето: 35 см
Должина на рамката: 52,5
Ширина на воланот: 29 cm
Ширина на задната оска во најширока положба: 45 cm
Растојание на седиштата од земја: 28 - 35 см


Тежина на велосипед: 4,2 кг

Максимална возраст: 5,5 години
Максимална тежина: 25 кг

Димензии на кутијата: 37 x 30 x 41 cm

начин на монтирање:

 

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар