Програма 25 месеци гаранција
Програма 25 месеци гаранција
Програма за безбедност
Програма за безбедност
Програма за сигурни седишта
Програма за сигурни седишта
Mother&Baby Awards 2021 - Découvrez nos produits récompensés!

Mother & baby награди за 2021 година – откријте ги нашите наградувани производи!

Пооизводите на Kinderkraft се наградени со престижната награда Mоther & baby! Истражете ги нашите наградувани производи, кои ги признаа мајките во Велика Британија!

Наградите Mоther & baby се едни од најпрестижните награди во индустријата на производство за бебиња. Врз основа на некои најригорозни испитувања во целата индустрија, наградите се доделуваат веќе 27 години. Производите кои ги одбра тимот на мајки со деца од сите возрасти, ставени се на тестирање од страна на децата, за самите деца. Тоа го убедува секој родител, дека наградуваните производи во сите околности, се тестирани 100%. Всушност од некои корисници, кои имаат најмногу барања ;)

Kinderkraft si cela vaut la peine

За Mоther & baby

Повеќе од 3000 мајки, доброволно се пријавуваат секоја година како организатори на наградите, а се одбираат преку 200 мајки – оние кои се трудници. На овој начин организаторот на наградите може да биде сигурен дека одбраните производи ќе бидат ценети во групата и дека ќе бидат тестирани на вистинскиот начин.

Не само што може да читате за наградуваните производи, туку може и да се погледнат рецензиите на мајките. Рецензиите се вистинити и веродостојни, а наградите Mоther & baby прераснале во глобално случување и стекнале доверливост кај потрошувачите. Рецензиите на Mоther & baby, со години им помагаат на мајките да се решат на кои производи најмногу ќе им веруваат и кој ќе биде најдобриот избор за бебето.

Kinderkraft е добитник на наградата Mоther & baby Avards – откријте ги нашите наградувани производи

Воодушевени сме што ви ги претставуваме производите наградувани со наградите Mоther & baby. Тоа се следниве: авто седиштето MYWAY, количката GRANDE 2020 и детското креветче 4 во 1 SOFI.

Авто седиштето MYWAY на Kinderkraft

Прв победник – авто седиштето MYWAY. Ова не е прва награда за MYWAY од компанијата Kinderkraft. Ова авто седиште, исто така го награди и независното списание Alles Beste – погледнете во Alles Beste ги тестира MYWAY авто седиштата.

Авто седиштето освои прво место во категоријата „Најдобри повеќестепени седишта за автомобили“. MYWAY нуди максимална сигурност и удобност за најмладите патници. Авто седиштето MYWAY од 0–36 кг, овозможува свртен наназад (RVF) превоз на деца до 18 кг. Подоцна, седиштето треба да се постави во положба - завртено нанапред. Исто така може да се вгради во положба - завртен нанапред, при достигнати 9 кг тежина.

Siège-auto 0-36 kg RWF ISOFIX MYWAY Kinderkraft

Има посебни безбедносни системи: H-GUARD СИСТЕМ, СИСТЕМ ЗА СТРАНИЧНА ЗАШТИТА И СИСТЕМ ЗА ЛЕСЕН РАСТ, кои ги обезбедуваат седиштата зацврстени со бочни страници и со поголема прилагодливост за подобра заштита при сударот. Авто седиштето MYWAY, исто така е опремено со системи за прицврстување ISOFIX и TOP TETHER, кои го олеснуваат правилното вградување во вашиот автомобил.

Kinderkraft MYWAY si cela vaut la peine

Мајките го пофалија, поради::

 • заштеда на трошоците – седиштето се користи од раѓањето на детето, па се додека не достигне 36 кг
 • RVF – може да се инсталира завртен наназад
 • лесна монтажа – ISOFIX, TOP TETHER и можност за вградување со сигурносни појаси
 • компактна конструкција
 • активен дизајн – вклучувајќи различни верзии во боја
 • удобност и мекост на користените материјали.
 • Количка за бебе GRANDE 2020 на Kinderkraft

  Уште еден победник се количките GRANDE 2020. Го освоија 3 место во категоријата Најдобра количка. Количката GRANDE 2020 е дизајнирана според вашето дете. Ова се колички оплеменети со сите детали. Не само што се истакнува со модерен и стилски дизајн – GRANDE 2020 содржи и решенија, кои секоја прошетка ја прават пријатна. Има голема покривка, која се проширува и која го штити вашето дете на ветровито време, како и во сончеви денови.

  La silla de paseo plegada con una sola mano GRANDE 2020 Kinderkraft

  Големите гумени задни тркала, отпорни на дупење нудат уште поголема удобност, а суспензијата на сите четири тркала прави количката исто така да е подобна за погруби терени. На вашето дете ќе му биде пријатно во сите временски услови. Оваа количка е совршена за градски патувања и прошетки на село. GRANDE 2020 е лесна и се склопува заедно со седиштето (механизмот за склопување е на рачката). Може да се вози на одмор или при посета на бабите и дедовците.

  Poussette-canne pliable d’une seule main GRANDE 2020 de chez Kinderkraft

  GRANDE 2020 се доставува со додатоци: држач за чаши, кабаница за дожд и навлаки за нозете, кои одговараат со покривката за глава.

  Мајките ја пофалија количката GRANDE 2020 за::

 • леснотијата
 • лесно чистење
 • лесно управување
 • голема корпа за пазарување и за прибор на бебето
 • голема, проширувачка тенда (покривка за глава)
 • централна STOP & RIDE кочница, која не ги оштетува чевлите
 • Креветче за бебе 4 во 1 SOFI на Kinderkraft

  Последниот наградуван производ е детското креветче 4 во 1 SOFI на Kinderkraft. Го зазема третото место во категоријата Најдобро креветче / колевка. SOFI се комбинира во дури 4 функции: детско креветче, колевка за лулање, оградичка и преносливо краветче. Покрај наградата Mother & baby, неговата функционалност и стил се препознаени и на саемот Kids Time 2019 во Килц во Полска.

  SOFI креветчето е дизајнирано за деца од нивното раѓање, па се до третата година. Покрај неговата фукционалност и дизајн, негова најголема предност е можноста да се поставува душекот на 2 нивоа. Детското креветче може да се склопи за неколку секунди – исто така е многу лесно, а со патната торба која оди во прилог, можете лесно да го понесете со себе на одмор.

  Lit parapluie 4 en 1 SOFI de chez Kinderkraft

  Менувањето на функциите е едноставно и интуитивно – не се потребни алатки. Бочните страници на креветчето, делумно се направени од мрежа, која обезбедува правилна циркулација на воздухот и им овозможува на родителите да останат во контакт со детето. Креветчето се доставува со меко душече, со памучна покривка која лесно се отстранува, кога ќе се извалка. SOFI исто така има простор за сместување на детски додатоци, кои помагаат вашиот дом да биде уреден.

  Kinderkraft SOFI si cela vaut la peine

  Мајките го пофалија креветчето SOFI 4 во 1 за :

 • просторот за сместување под креветчето, за целата потребна опрема за бебето
 • лесно
 • лесно склопливо
 • едноставно менување на функциите – не се потребни алатки
 • лесно за чистење
 • прекрасен дизајн