Програма 25 месеци гаранција
Програма 25 месеци гаранција
Програма за безбедност
Програма за безбедност
Програма за сигурни седишта
Програма за сигурни седишта

Дизајн
и функционалност

Јоана Крупа - амбасадорката на нашиот бренд - ја откри тајната на нејзиниот секојдневен живот со малата Аша. Како успешна сопруга и мајка на мала ќерка, Јоана се фокусира на решенија што го прават секојдневниот живот полесен. Во секојдневното мајчинство, таа се потпира на производите на Киндеркрафт, бидејќи тие комбинираат практична функционалност со безбедноста на децата и извонредниот дизајн. Јоана се согласи да ни каже кои производи ја следеле досега и дека да се биде мајка е незаборавна авантура!

„Ги сакам овие производи затоа што се за различни мајки. За секој паричник - за секој буџет “. Јоана Крупа

Јоана Крупа

КОЛИЧКА
EVOLUTION COCOON
за секојдневни прошетки

"Се обидувам често да ја носам мојата Аша на прошетка, па барам решенија што ќе бидат удобни и за мојата ќерка и за мене. Таков е моделот Evolution Cocoon! Аша може да се сврти напред или назад во него, па кога ми треба, можам да ја надгледувам или само да и дозволам да гледа нанапред. Навистина го ценам механизмот на преклопување на количката со едната рака, бидејќи другата обично е окупирана од Еш.:) Инаку, бојата, полноќна зелена, оди добро со многу мои стилови."

 
 
Nubi количка на преклопување
икона за дизајн и лесно патување со дете

"Патувам многу - живеам во САД, работам во Полска. Фотосесиите и снимањата бараат од мене постојано да сум во движење, и често сум со Аша. Затоа ми требаше нешто што ќе ми дозволи мене и ќерка ми да бидеме слободни. Тоа го добивам благодарение на НУБИ! Тие се многу лесни и се вклопуваат во багажникот на авион или во багажникот на автомобил. Сега е лесно да се патува со мала количка. НУБИ, исто така, освои "Оскар за дизајн", ДОДЕЛУВАЊЕ НА ЦРВЕНА ТОЧКА. Предобро! :) "

ТОРБА MOMMY BAG
модерна и практична
додаток за мајки

"Знам од искуство дека мајката што работи секогаш мора да има многу работи при рака - никогаш не знаеш што ќе ти се најде! Затоа ми е важно торбите да ми се пространи, удобни и тренди."

Столче за хранење Fini
да може да ужива во близина
Насекаде

"Дури и за време на напорниот ден, Аша е со мене. Никогаш нема да се откажам од појадок и вечера со ќерка ми. Тоа е наш секојдневен ритуал. Затоа го сакам столчето ФИНИ! Аша седи удобно во него за време на заеднички оброци и кога јас сакам да поминам некое време со неа во друга просторија, лесно можам да ги преместам. Лесно е, удобно и убаво. Толку добро се вклопува во декорот на различни простории што понекогаш заборавам дека стои во нив! "

Собата на Аша
да поминувам повеќе време
со бебето

"Мојот омилен момент во денот, и најважен, е времето на мајката и ќерката. Време е за мајка и ќерка! Со мисла да се забавувам со ќерка ми, подготвив соба каде што ги поминуваме овие моменти заедно. Собата е правилно организирано и убаво, и пред се безбедно за Аши. Го овозможив тоа благодарение на производите на Киндеркрафт. Аша го сака тепихот МАТТИ - и дава многу забава! Ја ценам полицата за книги и фиоката РАКУН каде што можат да се играат сите играчки на мојата ќерка чувајте и нема неред. Веројатно е магично, бидејќи Аша брзо и лесно заспива во него. Имам впечаток дека ќе биде лесно во оваа соба со секое малечко. :) "

Откријте го светот
Kinderkraft

"Аша сака да го открива светот, затоа е толку фасцинирана од новата средина. Не можеше да се оттргне од мекиот килим TIPPI. Сигурна сум дека во иднина тоа ќе биде нејзиното омилено скривалиште додека игра криенка, бидејќи килимот лесно се претвора во ... шатор! “

"Секој ден гледам како Аша расте брзо, па се обидувам да ги изберам работите што ни се потребни за да ги чуваме кај нас што е можно подолго. Меѓу другото, го сакам столот ENOCK. Секое дете расте брзо, но овој стол може да се прилагоди на тежината и возраста на детето. Значи, тоа е малку како да пораснав со мојата ќерка. Мислам дека тоа ќе биде со нас во годините што доаѓаат - можеби Аша ќе го јаде својот прв соло ручек или ќе го нацрта првиот цртеж за мене?"