Програма 25 месеци гаранција
Програма 25 месеци гаранција
Програма за безбедност
Програма за безбедност
Програма за сигурни седишта
Програма за сигурни седишта
 • 3.690 ден.
 • 2.980 ден.

Kinderkraft баланс туркало CUTIE

Мини баланс туркало

 • На залиха

CUTIE

Баланс туркало

RIDE-ON ИГРАЧКА ЗА ЗАБАВА И УЧЕЊЕ

Првиот велосипед (туркало) за вашето дете. Благодарение на неговата структура, детето ќе ја развие способноста за одржување на рамнотежа. Интересните налепници ќе го воодушеват вашето дете, а благодарение на структурата - овој велосипед ќе може да се вози насекаде.

ПРИЛАГОДУВАЊЕ НА СЕДИШТЕТО

Висината на седиштето може да се прилагоди со помош на алат (опсег: 26/28 cm). Благодарение на оваа опција CUTIE ќе расте заедно со вашето дете.

ЗАДНИ ТРКАЛА СО ОБЛОГА

Благодарение на облогата на задните тркала, возењето е удобно и комфорно.

ГУМЕНИ РАЧКИ

Гумените рачки се дизајнирани за најмалите деца. Материјалот не содржи штетни материи.

 

ПРИЛАГОДУВАЊЕ НА ПРАВЕЦОТ

Според сигурносните стандарди, воланот е со ограничен опсег на движење. На овој начин се намалува ризикот од евентуално паѓање за време на возењето.

АТРАКТИВЕН ДИЗАЈН

Современиот дизајн и привлечните бои и налепници ќе го задржат вниманието на вашето дете.

ЦВРСТА КОНСТРУКЦИЈА

Челичниот рам ја прави конструкцијата цврста и отпорна на оштетување. Благодарение на тоа CUTIE ќе биде придружник на вашето дете во многу авантури.

ЛЕСНИ, КВАЛИТЕТНИ МАТЕРИЈАЛИ

TPR гума

Рачките од TPR гума спречуваат лизгање и обезбедуваат сигурно возење.

Челик

Челичната конструкција е цврста и отпорна на оштетување.

EVA пена

Тркалата од EVA пена се лесни и отпорни на дупчење.

СПЕЦИФИКАЦИЈА - ДЕКЛАРАЦИЈА

 • Бренд: Kinderkraft
 • Модел: CUTIE
 • Возраст: од 1 година
  до 25 kg
 • Тежина на производот: 1,8 kg
 • Димензии: висина: 37 cm
  ширина: 50 cm
  Дијаметар на тркалата:
  15 cm
  Висина на седиштето: 25-28 cm
 • Стандарди: Хемиската и механичка безбедност на производот е сетрифицирана од страна на INTERTEK – овластена лабораторија за испитување.
  Производот е тестиран и одобрен во согласност со Европскиот стандард за безбедност EN 71-1.
 • Димензии и тежина на пакувањето: Димензии:
  47 x 22 x 15.5 cm,
  Тежина: 2.3 kg
 • Земја на потекло: Кина

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Kinderkraft баланс велосипед MINIBI honey

Kinderkraft баланс велосипед MINIBI honey

Баланс велосипед

3.980 ден. без ДДВ: 3.373 ден.