Програма 25 месеци гаранција
Програма 25 месеци гаранција
Програма за безбедност
Програма за безбедност
Програма за сигурни седишта
Програма за сигурни седишта
  • 3.980 ден.

Kinderkraft баланс велосипед MINIBI honey

Баланс велосипед

  • На залиха

Откријте го MINIBI – првата прекрасна играчка за туркање за вашето дете! Вашето малечко ќе се заљуби во него на прв поглед – дизајнот е зачудувачки и ќе поттикне активна игра и дома и на отворено. Мекото седиште, тркалата отпорни на дупчење и убавата рамка придонесуваат за фантастична авантура. Како играчка за туркање, MINIBI поддржува учење да оди и да балансира, а потоа – штом вашето дете ќе успее да ги направи своите први независни чекори – ќе учи безбедно возење. Ниската, заоблена рамка им овозможува на децата да учат преку игра веќе на возраст од 12 месеци. MINIBI е подготвен за возење: лесното склопување значи дека трик може да се користи веднаш по добивањето на производот. И благодарение на лесното чистење, MINIBI секогаш ќе го поттикнува вашето малечко да биде активно благодарение на неговите бои и убавиот изглед.

 

Главните предности:

 

2-во-1 - трицикл и балансер

Од 12 месеци

Мал, лесен, удобен

За дома и на отворено

Подучува координација

Дизајниран во Европа

 

Клучни карактеристики

 

Учење преку игра

 

Комбинацијата на балансер и трицикл, значи дека вашето малечко ќе има многу забавно учење да вози. Вашето дете ќе ја тренира својата рамнотежа, ќе ги зајакне мускулите и ќе ја подобри моторната координација.

 

Лесен дизајн

 

Малата големина, малата тежина и лесниот дизајн го прават MINIBI идеално возило за млади - од 12 месеци и висина од 74 см. Ова значи дека можете да ја започнете вашата авантура за возење велосипед заедно порано!

 

Широки тркала од пена

 

Тркалата од пена EVA се идеални и за внатре и за надвор. Тие се издржливи и имаат добар стисок. Дома нема да ви го изгребат подот и тивки се. Тие не бараат пумпање. Ширината на тркалата гарантира стабилност.

 

Меко, прилагодливо седиште

 

Опциите за прилагодување на седиштата ви овозможуваат да го приспособите на висината на вашето дете - вашето малечко ќе биде поудобно и побезбедно. Фактот дека е прилагодлив значи дека трик ќе ви трае подолго!

 

Безбедно учење како да се вози

 

Безбедноста на прво место! Ограниченото вртење на рачката спречува ненадејни вртења и превртувања. Заоблените рабови и фактот дека нема испакнати елементи ги штитат малите велосипедисти. Учењето на ова возило е задоволство!

 

Уникатен дизајн.

 

MINIBI привлекува око. Комбинацијата на затегнати, но стилски бои со уникатниот дизајн значи дека им изгледа добро не само на децата, туку и на родителите.

 

 

Други карактеристики:

 

Идеален подарок

 

Изработен од безбедни материјали

 

 

Спецификација:

 

Возраст / тежина / висина на детето: 1 година / 74 см

Тежина на производот: 2,1 кг

Димензии на производот: (Д x Ш x В): 50 x 25,5 x 39 cm

Димензии на пакувањето: 48 x 17 x 26,5 cm

Димензии на седиштето: 13 x 21,5 cm

Растојание од земја до седиште: 24-27 см

Дијаметар на тркала: 14 см

Дебелина на тркалото: 4 см

Предна патека: 18 см

Растојание од воланот до седиштето: 16 см

Земја на потекло: Кина

Гаранција: 25 месеци

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Kinderkraft баланс туркало CUTIE

Kinderkraft баланс туркало CUTIE

Мини баланс туркало

2.980 ден. 3.690 ден. без ДДВ: 2.525 ден.